Програма «Життя міста»

У розділі: 14454 відео | АрхівRSS
у Полтаві планують встановити пам’ятник поету Василю Симоненку.
104

у Полтаві планують встановити пам’ятник поету Василю Симоненку.

Громадські діячі Полтави, історики, письменники та поети, літератори і культурологи, козацтво, скульптури та інші небайдужі зібралися під час круглого столу - щоб обговорити відзначення 80-річчя від дня народження Василя Симоненка у 2015 році. Зібралися заздалегідь - адже хотіли б вшанувати пам’ять видатного поета встановленням пам’ятника. А для цього громада підготувала «звернення до полтавської влади та земляків».

 Володимир Зайцев, писар Ради козацьких організацій Полтавської області
"Видатним людям пам’ятники треба ставить там, де дійсно їм місце: це біля учбових закладів де-небудь, на центральних площах, на центральних вулицях, тому що треба дітей вчить на їх прикладах"

Цей пам’ятник - наголошує голова громадського Шевченківського комітету, який ініціював звернення - потрібен Полтаві, передусім - як вияв вдячності до Симоненка-поета, як вшанування Симоненка-борця, та головне - як символ єднання між поколіннями.
Громада вирішила звернутися і до міської ради - щоб визначити місце, і до обласної - щоб отримати часткове фінансування.

 Володимир Степанюк, голова громадського Шевченківського комітету
"Коли я розмовляв зі скульптором, то він мені називав цифри – якщо це зробити бюст з постаментом, то він буде коштувати десь 50-60 тисяч. Я не думаю, що це сьогодні вже такі великі гроші. А от якщо в повний ріст – то йде розмова за 200 тисяч. "

Долучилися до круглого столу і люди, які особисто знали видатного поета. Член спілки полтавських літераторів Микола Колісник згадує своє знайомство із Симоненком: прийшов тоді віддати вірші у районну газету та не застав на місці літпрацівника.

 Микола Колісник, поет, член Спілки полтавських літераторів
"Коли виходить із сусідніх дверей, з протилежного боку виходить чорноволосий такий чоловік, вище середнього росту, такі низькі брова над очима, та й каже (на ти звертається до мене): «А ти мабуть вірші приніс?»"

Василь Симоненко тоді особисто їх прочитав, після чого вірші таки надрукували.
Під час круглого столу презентували і створений до 50-річчя від дня смерті Василя Симоненка календар.

 Зоя Коваленко, керівник центру правозахисту і контролю за дотриманням законності в Полтавській області, коректор календаря
"На кожній сторінці – там іде якби по розділах – його вірші, спогади про нього, вірші, присвячені йому, вірші ну-зараз-сучасників різних про нього, і так далі"

Лунали його вірші і під час зборів громади, то ж у Полтаві Василя Симоненка люблять і знають, і цей пам’ятник - сподіваються учасники круглого столу - нагадуватиме про нього завжди.