Програма «Життя міста»

У розділі: 9597 відео | АрхівRSS
Штурм ОДА
2183

Штурм ОДА

«Скласти душу й тіло за нашу свободу вже готові на Полтавському Євромайдані. Протестувальники вимагають перезавантаження влади: відставки Уряду та дострокових виборів президента, а від голови Полтавської обласної державної адміністрації - скласти свої повноваження і вийти з Партії Регіонів»

Висловити свої вимоги прийшли близько півтори тисячі полтавців.
Зустрічали демонстрантів чергові загони міліції у дві колони, з металевими щитами у руках, готові до будь-яких радикальних дій з боку протестувальників.

"Ми за чесних суддів - яких, на жаль, в Україні тільки одна суддя, яка не засудила студентів, а наступного дня написала заяву про звільнення. Ми за радикальні дії: ми за чесні суди, за чесну міліцію і за прокуратуру, яка захищає свій народ! І якщо в нашій країні - це радикальні дії, то так, ми за радикальні дії!"

"Вже скільки людей пострадало від нього - страшне! Він не принімає, він боїться людей!"

"Ми сюди прийшли всі люди, зібратися для того, щоб побороти їхню злочинну владу! А вона розтягнулась від самого президента до, вибачте, сільського голови. Це все єсть навіть не окупація, це єсть знищення нашого народу!"

Крім відставки голови ОДА та його виходу із Партії Регіонів, євромайдан вимагає скасування ганебних, як то називають їх протестувальники по всій Україні, законів від 16 січня та свободи - усім незаконно засудженим за свою боротьбу з режимом.
Олег Пругло, перший заступник голови обласної організації ВО «Батьківщина»
"Забули про нашу Юлію Тимошенко! Вона така ж політв’язень, яких посадили за Грушевського. І її треба сьогодні також випускати, і ми розуміємо, що тільки вона б знайшла компроміс, і вона б довела ситуацію цю до логічного кінця"

Станом на 25 січня у семи областях Західної України обласні державні адміністрації взяті штурмом. Розпустити Партію Регіонів та створити Народну Раду - таку ж мету має і Полтавський Євромайдан. Підписати заяву про звільнення та залишити пост голови ОДА вимагають протестувальники від Олександра Удовіченка.

Олександр Удовіченко, голова ОДА
"На моїх руках немає крові! І не буде – я вам це обіцяю. Тому я вас всіх закликаю мирно проводити захід! Не провокуйте органи правопорядку, не штурмуйте адміністрацію! Ми з вами вирішимо будь-які питання!
Центральна влада і лідери опозиції ведуть перемовини – я думаю, буде знайдено компроміс. Закликаю вас всіх до нормального діалогу!
Та я також нормальний, ось я перед вами стою!"

На роздуми голові ОДА дали добу і залишили площу біля обласної державної адміністрації. Колоною євромайданівці рушили до Святоуспенського Собору - вшанувати пам’ять українських патріотів, вбитих у Києві.
Та обурені діями влади полтавці не могли пройти осторонь і міської ради.

Євген Лопушинський, модератор Полтавського Євромайдану
"А який сенс, якщо його нема?! Взагалі нема! Він не керує містом! Ганьба такому меру! Ганьба! Ганьба!"

 Петро Ворона, модератор Полтавського Євромайдану
"Мегафони померзли всі! А ми з вами не померзли! Тому що ми боремся за Україну, за краще життя! Ми зараз прийшли, ми їх попередили, ми показали, що таке сила народу! Завтра прийдем, будем вимагати відставки! А зараз, зараз ми підем і пом’янем нашим товаришів, які загинули в боротьбі з режимом. Зараз ми тихенько спресувалися і йдемо до нашої української церкви. Слава Україні! – Героям Слава!"

Віддати данину пам’яті героям українського народу рушили тисячною колоною. Цього вечора у Соборі служили панахиду та молилися - за Україну.

Владика Федір, архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП
"Протистоїть народ України і протистоїть влада. І відповідь, хто це робить, коїть ці злочини, хто перейшов цю межу, хто зробив цю революцію нашу кривавою? Це не революція 2004, бо ми пролили вже кров, полягли люди"

По завершенні служіння люди запалили свічки за упокій загиблих у Києві, у боротьбі за свободу народу.