Програма «Життя міста»

У розділі: 13815 відео | АрхівRSS
Органи внутрішніх справ розпочали кримінальне провадження та слідчі дії  щодо захоплення  ОР
160

Органи внутрішніх справ розпочали кримінальне провадження та слідчі дії щодо захоплення ОР

25 січня полтавські прихильники Євромайдану вже вважають історичною датою: адже саме цього дня громада вперше проводила своє віче у сесійній залі Полтавської облради. Заслуховували заклики та пропозиції від новоствореної Народної Ради - у складі якої лідери Євромайдану. Але розташування повстанців в адміністративній будівлі - факт неоднозначний, і якщо народ впевнений у своїй правоті, то в обласній прокуратурі вважають інакше.
Особи організаторів захвату відомі - розповідає прокурор Полтавської області - і будуть притягнуті до відповідальності відповідно до статті 341 (частина 1).

 Андрій Миронов, прокурор Полтавської області
"Порушення громадського порядку, перекриття доріг, захоплення адміністративних будівель, блокування роботи державних установ є злочин, що передбачає відповідальність. Незважаючи на ситуацію, що склалась, адміністрація працює"

Втім, лідери Євромайдану себе винними не вважають: за їх словами, у залі засідань обласної ради, яка, до речі, є комунальному власністю територіальної громади, опозиціонери проводять цілодобові зустрічі з полтавцями. Є що сказати з цього приводу і народному депутату Юрію Бублику:

 Юрій Бублик, народний депутат України
"В Україні суд відсутній і прокуратура відсутня, і міліція відсутня! Саме тому люди вийшли на вулицю! Щоб довести нелегітимність Президента: що він поглумився над Конституцією, спочатку узурпувавши владу, а потім позбавивши, всупереч Конституції України, громадян права на мирні протести"

Нагадаємо, що мирний протест 25-го січня зібрав майже 2 тисячі людей. І багато хто з них - прийшов протестувати принципово мирно, категорично відкидаючи ідею штурму.

«Я не скажу, що я прихильник цієї влади, яка існує, але все-таки я проти таких безпорядків і мітингів такого плану»

«Я вам не дам ничего штурмовать, ви поняли?! Я родилась в Полтаве! Я против!»

"- Я сюда пришел, чтобы для обороны. Не для наступления."

- Кого і від кого ви будете захищати сьогодні?
- Вот этого дедушку, вот эту женщину с флагом, которая сюда пришла.

Ймовірність притягнення до кримінальної відповідальності не організаторів мітингу, а самих демонстрантів прокурор області прокоментував так: хто злочин не коїв, тому немає чого боятись. Імена вже визначених винуватців не назвав - мовляв, їх і так усі постійно бачать: хто на барикадах, хто на екранах телевізорів. Не залишив без уваги і новий орган влади, створений повстанцями.

 Андрій Миронов, прокурор Полтавської області
"Статус Народної Ради... Це що, організація, яка в МінЮсті зареєстрована і таке інше? Ще нагадаю, що є 109-та стаття Кримінального Кодексу «Дії, спрямовані на повалення існуючого ладу»

Нагадаємо, що самі євромайданівці одноголосно стверджують: цілодобово стоять на морозі саме заради повалення існуючого ладу. А прокурор все ж таки закликав людей не піддаватися на провокації та екстремістські заклики, а лідерів Євромадайну - не провокувати сутички та не загострювати складну політичну ситуацію у країні.