Програма «Життя міста»

У розділі: 14474 відео | АрхівRSS
прес-тур до Всеукраїнського дня боротьби з раком
104

прес-тур до Всеукраїнського дня боротьби з раком

У структурі захворюваності жіночого населення Полтавської області рак шийки матки посідає четверте місце. За останні три роки захворюваність на Полтавщині збільшилась, і станом на 2014-й - зі ста тисяч жінок 25 - мають цю патологію. В цілому на диспансерному обліку обласного онкодиспансеру перебуває 1959 хрорих. Щорічно рак шийки матки діагностують приблизно у 180 жінок, і 75% з них - у репродуктивному працездатному віці. Особливо важливо виявити хворобу на ранньому етапі розвитку - наголошує головний лікар диспансеру.

 Орест Вовк, головний лікар обласного клінічного онкодиспансеру
"Дана патологія, якщо її правильно скринінгувати, правильно профілактично оглядати, то вона фактично вже має ловитися на першій, нульовій стадії, а це дає практично 90%-ве ви здоровлення, і практично повноцінне життя, без хіміотерапії, без опромінення"

Цей рік експерти вирішили присвятити діагностуванню, профілактиці та лікуванню саме цієї патології. Втім, інші локалізації раку так само потребують уваги. Адже є серед них такі - наприклад, рак грудної залози, прямої або ободової кишки - після комплексного лікування яких людина живе і 20, і 25 років повноцінним життям - розповідали під час прес-туру - а є такі локалізації, запізніле виявлення яких може бути фатальним для хворого.

Володимир Баштан, завідувач кафедри онкології ВДНЗ УМСА
"Хворі з онкопатологією рота, раком язика, щоки, неба і так далі - вони 29,4% (це по дослідженням нашої кафедри) не доживають до одного року з моменту установки діагнозу"

Лікарі наголошують: вчасна діагностика може врятувати життя. А вирішення проблеми поширення захворюваності на рак шийки матки потребує не самих лише зусиль медиків, а й свідомого ставлення жінок до свого здоров’я. Нині в області працює 12 сучасно оснащених кабінетів патології шийки матки. За ініціативи обласного клінічного онкодиспансера у Полтавській області 2014 рік оголошено роком боротьби саме з цією патологією. А в обласній державній адміністрації обіцяють збільшити фінансування медичної галузі.

 Олександр Коваль, заступник голови ОДА
"Найближчі плани, які ми будемо здійснювати в поточному році тут - те, що вже передбачено в обласному бюджеті, і те, що ми ще будемо додатково виходити на сесії обласної ради, за рахунок так званих залишків просити депутатів обласної ради збільшити фінансування"

А лікарі нагадують про необхідність щорічних медичних онкологічних оглядів та щомісячнщомісячних обстежень грудних залоз