Програма «Життя міста»

У розділі: 14473 відео | АрхівRSS
засідання колегії Державного архіву Полтавської області
103

засідання колегії Державного архіву Полтавської області

Протягом 2013 року до Державного архіву Полтавської області від мешканців міста надходили запити різного характеру: більше 8 тисяч соціально-правових, 1360 тематичних, 741 запит підтвердження цивільного стану. Директор держархіву розповідає і про збільшення зацікавленості у власній генеалогії: більше півсотні полтавці звернулися задля складання генеалогічного дерева, хроніки роду чи то пошуку родичів чи відомостей про них.

 Валерій Пархоменко, заступник голови - керівник апарату ОДА
"Архівна галузь дуже важлива і за минулий рік близько 20 тисяч тільки довідок було видано людям, які оформляють свої пенсійні справи. Тому що за роки незалежності деякі підприємства зникли, деякі перейшли в іншу форму власності. Це стосується особливо і чорнобильців"

Такі довідки щодо трудового стажу та заробітної плати громадян дають змогу вчасно оформити пенсії, необхідні пільги або соціальні виплати. Втім, Архів не лише зберігає вже існуючий фонд документів, а й оновлює: за 2013 рік на постійне зберігання в Архів надійшло 14 763 справи управлінської документації, 125 справ особового походження, 34 одиниці обліку фотодокументів та стільки ж - відеодоекументів. Для того, щоб зберігати документацію в належному стані в Архіві постійно вдосконалюють матеріально-технічну базу: відремонтували сховища, забезпечили належний температурний режим та оптимальний рівень вологості.

Валентина Гудим, директор державного архіву Полтавської області
"Документи з роками, вони старіють, погіршується фізичний стан матеріальних носіїв, на яких документи були зафіксовані. Для того, щоб продовжити життя оригіналам документів, ми створюємо уже 3-й рік поспіль страховий фонд, а також проводимо оцифровування архівних документів"

Для оцифрування фізичних документів цього року, за підтримки депутатів обласної ради, планують придбати особисте обладнання вартістю 800 тисяч гривень.
Крім того, Державний архів бере активну участь у виданні збірників документів та матеріалів. Серед яких «Полтавській області - 75 років», «ФПолтавській філармонії - 70», «Список дворян, внесенных в дворянскую родословную книгу Полтавской губернии за 1802-1907 годы».