Програма «Життя міста»

У розділі: 14437 відео | АрхівRSS
Музей Короленка приймав виставку художника-аматора Богдана Пристана
89

Музей Короленка приймав виставку художника-аматора Богдана Пристана

Художник-аматор Богдан Пристан народився на Львівщині. Малюванням захопився ще у дитинстві. У 70-х роках минулого століття переїхав у Полтаву і вже тут продовжив займатися творчістю. Види полтавської природи можна побачити на багатьох картинах митця. На його черговій - 31 - персональній виставці - переважно пейзажі й кілька натюрмортів. Пан Пристан зазначає: не замислюючись, малює те, що близько до душі.

Богдан Пристан, художник-аматор
«У мене питали: «А яка тема виставки?» Тема - краса. От і все, більше нічого не можу сказати.»

Богдан Пристан хоч і продає свої картини, в основному малює для себе. Працює сам по собі і вважає себе народним письменником. Він додає: звання професіонала йому ні до чого. З обласною спілкою художників він не контактує. Навіть про проведення виставки домовитися не зміг.

Богдан Пристан, художник-аматор
«Ви принесіть сюди, а ми відберем…» У мене що, вертоліт є, що 40 або 60 картин везти, а вони будуть відбирати? Я не для вас, а для людей! Хочу, щоб побачили, який я є, і все»

Окрім живопису, полтавець пише книги. Одну з них - автобіографію - він навіть надрукував. Щоправда, тираж дуже скромний - усього 12 примірників. Щоб випустити більше, говорить пан Пристан, потрібні чималі кошти - 30 тисяч гривень. Щоправда, це не засмучує митця. Він підкреслює: головне, щоб його творчість приносила задоволення йому та його рідним.