Програма «Життя міста»

У розділі: 13800 відео | АрхівRSS
реформування системи управління житловим фондом
127

реформування системи управління житловим фондом

У Полтавській області, відповідно до програми розвитку житлово-комунального господарства на 2011-14-роки, за минулий рік планували створити 2900 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Створили - лише 381. У Полтаві ж - з запланованих 580 - 60.
Наступним кроком реформування системи управління житловим фондом стане ліквідація ЖЕО вже до кінця 2015 року. Натомість у всіх будинках будуть створені об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

Олександр Келим, член правління Асоціації власників житла «Захисти свій дім»
"ОСББ – це громадська організація, неприбуткова, яка контролює надання послуг. Іі головна функція – контролювати. Ми ж не можемо в кожному будинку створити ЖЕК, у цьому й смисл управлінських компаній: одна управлінська компанія може надавати послуги і десяткам, а то й сотням ОСББ"

Реформування відбувається повільно, і громадяни не поспішають створювати ОСББ - розповідає голова Полтавської філії Суспільної служби України Ганна Киященко. Люди стикнулися із незнайомою для них задачею, і зараз - буквально розгублені.

 Ганна Киященко, голова Полтавської філії Суспільної служби України
"Починаючи від того, що треба розклеїти оголошення, якого змісту ці оголошення, як проводить загальні збори, яким чином писати протокол – це ж теж певна форма є, яким чином статут треба, що в статуті треба записати"

Втім, це питання не слід відкладати: адже так чи інакше, зміна форми управління житлом неминуча. ОСББ дає мешканцям, які створили його, самостійно управляти своїм майном, обирати управляюче підприємство, визначати зручні тарифи та обирати необхідні послуги.

 Ганна Киященко, голова Полтавської філії Суспільної служби України
"Якщо ж не створені ОСББ в будинках, то тоді вони вважаються комунальною власністю. Такий парадокс: всі квартири мають власників безпосередньо, а будинок в цілому – начебто комунальна власність, і тоді міська рада повинна визначати, а хто ж буде обслуговувати ці будинки. І тоді вже ніхто не буде питать мешканців"

А от управлінські компанії не можуть не рахуватися з інтересами мешканців, адже зазвичай контракт на обслуговування укладають на рік, і мешканці в будь-який момент можуть отримати звітність щодо наданих послуг, витрачених на них коштів, а також - особисто контролювати їх перелік та якість.

 Леонід Омельченко, директор управлінської компанії
"Ревізійна комісія в кожному будинку, яка повинна контролювати надходження, розподілення коштів і все інше. Але самий головний орган – це збори"

На зборах співвласники визначають нагальні потреби будинку, збирають кошти, обирати обслуговуючу компанію. Зареєструвати ОСББ можна у будь-якого державного реєстратора, а держмито становить близько 170 гривень.