Програма «Життя міста»

У розділі: 13892 відео | АрхівRSS
нарада з питань легалізації пасажирських перевезень
98

нарада з питань легалізації пасажирських перевезень

На сьогодні у Полтавській області 2756 перевізників мають ліцензії на перевезення пасажирів та небезпечних вантажів, з них 651 - на перевезення пасажирів автобусами. Щоденно більше 2000 транспортних засобів працюють на маршрутах, 27 з яких - міжобласні. Втім, крім легальних перевізників послуги пасажирам надають і водії, які не мають ліцензії. Шкода від цієї незаконної діяльності більша, ніж здається на перший погляд - зазначає заступник начальника Управління державної автоінспекції.

 Ігор Палієнко, заступник начальника УДАІ області
"На цих пасажирів не розпространяється дія страхування, в разі виникнення критичної ситуації – тобто нема квитка. По-друге, автобус, який здійснює перевезення такого роду, менш підконтрольний. Чому? Вони не проходять обов’язкового технічного огляду перед виїздом"

Крім того, такі водії не проходять необхідний медичний огляд, та формують свій робочий графік самостійно. Вони можуть працювати понаднормово, а це неодмінно позначається на їх уважності та швидкості реакції водіїв. Для того, щоб виправити ситуацію, контролюючі органи, представники влади працюють у кількох напрямках: по-перше, проводять відповідну роботу з нелегалами, легалізуючи та контролюючи їх діяльність. По-друге, будують нові автостанції для зручності пасажирів.

Віктор Шадчнєв, директор Департаменту інфраструктури та туризму ОДА
"Нами был изучен пассажиропоток на маршруте «Киев - Полтава» и графики отправлений нерегулярних отправлений. С основними перевозчиками была проводена работа по легализации работы в этом направлении. Была у нас проведена и работа по выделению земли для строительства автостанцій возле железнодорожного вокзала «Киевский»"

По-третє, у зв’язку з тим, що багато перевізників здійснюють нібито нерегулярні перевезення чи то для власних потреб, а насправді - возять пасажирів - у чинному законодавстві плануються зміни. Нові норми та посилені штрафні санкції - сподіваються у Департаменті автомобільного транспорту Міністерства інфраструктури України - суттєво ускладнять незаконні перевезення.

 Володимир Балін, начальник відділу внутрішніх перевезень Департаменту автомобільного транспорту Міністерства інфраструктури України
"Сьогодні пропонується законопроектом, крім того, що підвищення штрафних санкцій суттєве, якщо такі порушення зафіксовано в перший раз, то до суб’єкта приймається штраф та оплатне вилучення транспорту (обов’язкове), а в другий раз - штраф підвищений і конфіскація"

Вже у 2013 році було активізовано роботу по легалізації перевезень. Так сума накладених штрафів збільшилася по відношенню до попереднього року на 82%. А після перевірок дотримання ліцензійних умов нелегальним перевізникам анулювали 60 ліцензій.
Та результати цієї роботи мають оцінювати самі пасажири - вважає голова обласної державної адміністрації.

 Олександр Удовіченко, голова ОДА
"Треба в 14-му році вийти на такий результат, який буде зрозумілий людям, а це сьогодні - саме головне"

Вже проведено аналіз пасажирського потоку на маршруті «Полтава-Київ», і зараз посилюють роботу з Кременчуцьким та Харківським напрямами.