Програма «Життя міста»

У розділі: 13802 відео | АрхівRSS
засідання колегії Департаменту охорони здоров’я
111

засідання колегії Департаменту охорони здоров’я

Лікарі області зазначають: 2013 рік пройшов для медицини Полтавщини досить успішно. Продовжувала розвиватися профілактична допомога - те, що медики називають первинною ланкою. Зараз наглядом сімейних лікарів, або терапевтів охоплено більше 90% населення області. Працює 34 центри первинної медико-санітарної допомоги, які фінансують районні бюджети.

Олександр Коваль, заступник голови ОДА
«Ми збільшили фінансування на первинну ланку до 30%, хоч і не відпрацьовані ці стандарти на рівні держави, але ми побачили, що 30% - це в декілька разів більше, ніж раніше. Це призвело до якісних зрушень.»

Під посиленим контролем і вторинна, або спеціалізована медицина. Торік, кажуть медики, вдалося зберегти на достатньому рівні кількість стаціонарних ліжок, а це майже 12 тисяч одиниць. Однією з головних подій року для обласної медицини стала реформа служби швидкої допомоги. 29 закладів регіону об’єднали в один «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». Це комунальна установа, до складу якої входять 4 станції - у Полтаві, Кременчуку, Лубнах та Миргороді. Скарги пацієнтів приймає єдина диспетчерська служба. Ескулапи підкреслюють: ця система значно ефективніша за стару, особливо для обслуговування людей на селі. Позитивною є статистика і в сфері охорони материнства і дитинства. Смертність серед дітей знизилася на 7 відсотків. Успішно працював і перинатальний центр. Протягом 2013 його послугами користалися на лише мешканці області, а й пацієнти з інших міст України. Чимало проектів, розпочатих торік, продовжать у 2014.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я ОДА
«Є питання по системі онкологічного лікування. Було оголошено професійну складову боротьби з онкологічними недугами у жінок - рак шийки матки.»

Окрім цього, у Департаменті охорони здоров’я продовжують говорити про протитуберкульозний диспансер. Його планують звести вже кілька років, і медики сподіваються, що реалізувати ці плани вдасться найближчим часом.