Програма «Життя міста»

У розділі: 14454 відео | АрхівRSS
Долю Штабу національного спротиву вирішували в суді
118

Долю Штабу національного спротиву вирішували в суді

Долю Штабу національного спротиву, який євромайданівці облаштували у залі засідань обласної ради, вирішували в суді. Прокуратура не визнає засідання Народної Ради у сесійній залі законним волевиявленням громадян, і тому проти лідерів полтавського євромайдану ще наприкінці січня відкрили кримінальне провадження. Підтримати ідеологів полтавського євромайдану до дверей Київського районного суду прийшли пікетувальники.

 Рената Кириченко, учасниця мітингу
"Я за чесні суди, які б не були корумповані, які б виконували не замовлення зверху, розумієте, от те, що їм сказали, кого як судить . А щоб вони судили дійсно згідно Букві Закону. От і все! Я не хочу нічого такого надзвичайного"

 Надія Лєбіга, учасниця мітингу
"Ну почому тіки вони повинні бути в тому залі? Ето зал общий, НАРОДНИЙ!"

 Співають: «Воляяяя українського народуууу»

 Віталій Клименко, учасник мітингу
"Нам вже боятись, втрачати нічого: ми на законних підставах були запрошені народними депутатами, яких вибрав народ, які там проводять свої зібрання. Там знаходяться хто? Народні депутати Верховної Ради, депутати обласної ради. Так вибачте! Якщо ви зневажаєте народних депутатів, депутатів народних рад, як вони можуть поважати нас – звичайних, пересічних громадян?!"

Кримінальне провадження відкрили проти обласних організацій трьох опозиційних політичних сил - «УДАР», «Батьківщина» і «Свобода», та окремих їх представників - Петра Ворони та Романа Чабановського, останній також є комендантом Штабу. Втім, винними себе звинувачені не лише не вважали, а й навпаки - впевнені у власній правоті. Причому - не лише з моральної точки зору, а й в юридичній площині - запевняє депутат Октябрської районної ради Олег Пругло.

 Олег Пругло, депутат Октябрської районної ради
"Ми повинні виграти цей суд, тому що роздана Народна Рада, яка легалізована, і її, скажем так, визнав і голова обласної ради. Це відкрившася обставина, яку повинен суд учитивать"

Втім, суд доводи мітингувальників не врахував, та прийняв рішення: у повному обсязі задовольнити вимоги обласної прокуратури, а саме - звільнирти сесійну залу та не перешкоджати повноцінній роботі обласної ради. Протестувальники з таким станом справ не згодні, приміщення наразі звільняти не збираються і вже незабаром подаватимуть апеляцію.