Програма «Життя міста»

У розділі: 12986 відео | АрхівRSS
літературний урок для молоді «Тарас Шевченко на землі Котляревського»
173

літературний урок для молоді «Тарас Шевченко на землі Котляревського»

З нагоди 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка для учнівської молоді провели літературний урок «Тарас Шевченко на землі Котляревського». Духовний батько нації, як називають Шевченка, тричі був на Полтавщині, а в самій Полтаві лише раз у 1845 році. За час перебування у місті він створив 2 акварельні ескізи: змалював садибу Котляревського та її інтер’єр, а також зобразив Хрестовоздвиженський монастир.

 Лариса Лобінцева, науковий співробітник літературно-меморіального музею І.П.Котляревського
"Саме за його малюночками «Хата Котляревського в Полтаві», який зараз зберігається в національному музеї в Києві. В 1969 році відновили хату письменника Котляревського"

У своїй видатній російськомовній повісті «Близнецы» він тепло згадує Котляревського та неодноразово згадує його поему «Енеїда». Говорили на уроці не тільки про зв'язок Шевченка з Полтавщиною, а й про значимість його творів, особливо зараз. За словами вчителя Оксани Науменко, у сучасній політичній ситуації його вірші дуже актуальні.

Оксана Науменко, вчитель Полтавської гімназії № 13
"Хочеться, щоб творчість цього поета не забувалася, щоб нащадки пам’ятали і цінували, адже читаючи його рядочки бачимо сьогоднішню Україну."

Присутні на заході школярі інсценізували твори Кобзаря. Молоді люди говорять: кожен рядок, написаний митцем, пронизаний патріотичністю та вірою на краще.

 Ігор Колотій, учень 11 класу Полтавської гімназії №13
"Для мене Тарас Григорович Шевченко – це дуже видатна людина. Я його творчістю ще з раннього дитинства почав захоплюватися. У його рядках можна описати увесь наш стан нашої країни."

 Катерина Овсій, учениця 11 класу Полтавської гімназії №13
"Він писав те, що відчував і тому що він показав любов до України такою, якою вона насправді була у його серці. І знаєте, я думаю, що Шевченка можна любити, Шевченка потрібно любити і я люблю Шевченка."

Літературний урок завершили дружнім чаюванням. Після цього школярі продовжили екскурсію – побували біля Білої альтанки, яку свого часу відвідував Кобзар