Програма «Життя міста»

У розділі: 12058 відео | АрхівRSS
У Київському районі знову не відбулася сесія райради
127

У Київському районі знову не відбулася сесія райради

На порядку денному чергової сесії Київської районної ради - ряд важливих питань. Депутати мають обрати нового голову, внести зміни до бюджету щодо надбавок інвалідам та багатодітним сім’ям, а також розглянути ряд звернень стосовно землі. Але перед засіданням виявляється, що у залі не вистачає депутатів. З 40 народних обранців з’явилося лише 16. Решта людей - представники громади Київського району. Присутні вимагають у виконуючої обов’язки голови ради Світлани Тригубенко зачитати прізвища тих, хто не прийшов.
Пані Тригубенко не відразу, але погоджується.

Виявилося, що більшість цих депутатів представляє партію «Совість України». Щоправда, шестеро представників цієї політичної сили у залі були. За їх словами, дехто з їхніх колег захворів, дехто у відрядженні. Окрім них працювати прийшли позафракційні та обранці від «Батьківщини». Для кворуму - 21 депутат - не вистачило 5 чоловік, отже сесію відмінили. Замість цього вирішили провести громадські збори. Спочатку заспівали гімн України, потім разом зі священиком прочитали молитву. Після цього депутати виступили перед аудиторією. Депутат міської ради Олександр Артеменко зазначив: сесію вже вдруге зірвав мер Олександр Мамай, щоб не дати обрати нового очільника райради.

3 Олександр Артеменко, депутат Полтавської міської ради
«Те, що зараз немає кворуму на цій сесії - результат не того. Що люди бояться чи не хочуть. Просто немає команди Мамая прийти на сесію і обрати голову, якого він хоче. Він ще не прийняв рішення, і доки він не прийме рішення - або подавати у відставку, або залишатися і вести, які він говорить, свою громаду на вибори і перемагати - доти ладу у нашому місті не буде.»

Погоджуються з ним й інші присутні на засіданні.

5 Іван Кібкало, депутат Київської районної у м. Полтаві ради
«Я думаю, знаючи про це, депутати «Совісті України» не прийшли, тому що знали, що єдина фракція «Батьківщина» буде висувати свою кандидатуру на цю посаду, я думаю, команда зверху була, щоб вони не прийшли і не проголосували.»

Олег Бєлоножко, активіст Євромайдану
"У партії "Совість України" совість скінчилася, і знаєте, чому вони не складають мандати? Тому, що більше по списку нікому заходити. "

Дізнатися думку міського голови щодо критичних зауважень на його адресу нам не вдалося - пан Мамай на наш телефонний дзвінок не відповів. Подальші дії по виходу з такої ситуації присутні депутати визначили після громадських зборів - у закритому режимі.

Світлана Тригубенко, в.о. голови Київської районної у м. Полтаві ради
«Ми з ними погодили приблизну наступну нашу зустріч, яка відбудеться наступного четверга о 10 годині. Вже тоді ми зможемо вирішити ряд питань поставлених, визначити, коли буде сесія.»

Усім депутатам повідомлять день та час проведення засідання у телефонному режимі.