Програма «Життя міста»

У розділі: 13845 відео | АрхівRSS
У Полтавському обласному держархіві  відкрилася виставка "Невмирущий дух Кобзаря"
63

У Полтавському обласному держархіві відкрилася виставка "Невмирущий дух Кобзаря"

"Невмирущий дух Кобзаря" - так називається документальна виставка, що відкрилася у Полтавському обласному держархіві. Готуючи її, розповідає директор установи Валентина Гудим, орієнтувалися перш за все на студенство та учнівську молодь , яка саме вивчає творчість поета. Адже документальне підтвердження вже давно відомих фактів ніколи не завадить, вважають у держархіві. І таке унаочнення лише доповнює уявлення про історичну епоху Кобзаря.

Валентина Гудим, директор Держархіву Полтавської області
"Першоджерело - метричний запис в книзі церкви Богослова....про народження Т. Шевченка"

Виставка "Невмирущий дух Кобзаря" складається із трьох розділів документів: біографічних, таких, що засвідчують зв'зки Шевченка з Полтавщиною та пошанування пам'яті поета. Саме останніх у обласному архіві збереглося найбільше.


 Валентина Гудим, директор Держархіву Полтавської області
"У нас є документи...пам'ятника Шевченку у Харкові і Києві"

Підготували виставку на основі документів Центрального державного кінофотоархіву імені Пшеничного, Центрального історичного архіву України та власне Полтавського обласного держархіву. На відкриття експозиції запросили студентів Полтавського технікуму харчових технологій, але вони не останні, хто її побачить, обіцяють організатори. Упродовж березня проходитимуть тематичні уроки для інших навчальних закладів.