Програма «Життя міста»

У розділі: 13836 відео | АрхівRSS
круглий стіл на тему «Смерть в українському суспільстві XVII - XVIII століть».
227

круглий стіл на тему «Смерть в українському суспільстві XVII - XVIII століть».

У краєзнавчому музеї провели круглий стіл на тему «Смерть в українському суспільстві XVII - XVIII століть». Полтавські науковці та історики з інших міст обговорили те, яка увага приділялася відходу до іншого світу за часів Гетьманщини. Приводом для проведення наукової зустрічі став вихід книги «Великий шаленець», автором якої є співробітник музею Олена Замура. За її словами, сьогодні тема смерті не привертає так багато уваги, як у XVII - XVIII століттях. Однак для Олени, яка народилася у сім’ї медиків, ця тема - не в табу.

Олена Замура, авторка книги «Великий шаленець»
«Смерть - це зрівнюючий спільний знаменник, який підводить риску і зрівнює всіх людей, і саме вона показує врешті решт, чого варта людина.»

Пані Замура зазначає: за гетьманських часів до відходу починали готуватися ледве не змалечку -це було частиною тогочасної культури. Люди помирали досить рано - мало хто доживав навіть до 50-річного ювілею.

Олена Замура, авторка книги «Великий шаленець»
«Дитяча смертність була надзвичайно високою, більше 10% дітей не доживали до 1 року життя, і більше 50% новонароджених дітей не доживали до статевої зрілості. Таким чином дитинство в Гетьманщині було найнебезпечнішим періодом в житті людини.»

Науковий керівник авторки - історик Юрій Волошин - переконаний: подібні видання дають позитивний поштовх історичній науці області і України загалом. І додає: дуже багато відомо про політичну історію нашої землі, і зовсім небагато - про суспільне життя.

Юрій Волошин, доктор історичних наук
«Ця книжка розкриває аспект життя простих людей, умов, в яких вони жили, тому що головне завдання історика - пояснити і зрозуміти, як думали, як мислили, зрозуміти те суспільство.»

Книга вийшла не без підтримки з-за кордону. Фінансами допоміг Канадський інститут українських студій університету міста Альберта.