Програма «Життя міста»

У розділі: 11939 відео | АрхівRSS
позачергову сесію міської ради - перенесено.
48

позачергову сесію міської ради - перенесено.

На порядку денному позачергової сесії міської ради - 3 питання, які депутати не змогли розглянути на попередньому засіданні, а міського голову тоді взяли взагалі в облогу. Тобто - про встановлення пам’ятника Мазепі, про демонтаж монумента Леніна та про відставку секретаря Оксани Деркач. У залі багато людей, однак більшість депутатських стільців порожні. Міський голова Олександр Мамай на початку робить оголошення: сесії не буде - не вистачає депутатів.

Олександр Мамай, міський голова Полтави
«На сесію Полтавської міської ради прибули 5 депутатів з 49. Згідно з п. 11 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», в зв’язку з відсутністю більшості депутатів від загального складу ради сесія не є повноважною. Переношу позачергову 40 сесію міської ради на завтра, 13 березня, на 10 годину ранку.»

У залі - обурені вигуки. Пан Мамай і секретар Оксана Деркач виходять. До присутніх звертається депутат від «Батьківщини» Олександр Артеменко. На його думку, мер навмисно зірвав сесію.

Олександр Артеменко, депутат міської ради
«Він зробив все можливе для того, щоб депутати від «Совісті України», «Партії регіонів» сюди не з’явилися. Ми це бачили по тому, як апарат міської ради підготувався до проведення сесії - навіть немає мікрофонів. Це спланована акція.»

А народний обранець Олександр Козуб закликав колег зібратися і таки провести сесію.

Олександр Козуб, депутат міської ради
«Покажіть, що ви полтавці, що вас обрав народ, що ви болієте за наше місто, яке доведене «до ручки», як кажуть у нас на Полтавщині. Хоча б останні місці попрацюйте, як справжні депутати.»

На сесію, окрім 5 депутатів і преси, прийшли працівники комунального підприємства «Шляхово-експлуатаційна дільниця». Вони звинувачують керівництво міста у доведенні підприємства до банкрутства. Як зазначив голова профкому «ШЕД» Олександр Коробко, щоб підтримувати чистоту в місті протягом 2014 року, їм потрібно близько 12 мільйонів гривень. Але отримала дільниця всього 2 з половиною, а цього вистачить лише до кінця березня. Тому вони сподіваються на підтримку з боку депутатів.

Олександр Коробко, голова профкому КП "ШЕД"
«Ні зупинки, ні вулиці, ні дороги - нічого не буде робитися. Ні «лівньовки», ні каналізації… це може призвести до катастрофи.»


Ми зв'язалися з деякими представниками фракції Совість України у міській раді. Вони запевнили - ніякого спланованого демаршу немає і, напевне, кожен депутат керується своєю особистою позицією - іти на засідання чи ні. Чи прийдуть на наступну сесію - питання відкрите. Нагадаємо, наступне засідання депутатів полтавської міської ради заплановане на четвер, 13 березня, на 10 ранку.