Програма «Життя міста»

У розділі: 13846 відео | АрхівRSS
Доля працівників Полтавського «Беркуту»
134

Доля працівників Полтавського «Беркуту»

Серед задач спец призначенців, зокрема вже неіснуючого «Беркуту», - силове забезпечення операцій міліції, охорона порядку при проведенні масових заходів та при виникненні надзвичайних ситуацій. 22 роки проіснував спецпідрозділ міліції швидкого реагування «Беркут». Його свого часу створили в Україні на базі ОМОН міністерства внутрішніх справ УРСР. Після кривавих подій на Київському майдані спецпідрозділ розпустили, а його бійці повернулися у місцz дислокації їх загонів. Екс-бекркутівців на Полтавщині нині 46, повідомляє начальник відділу зв’язків із громадськістю УМВС України в області Юрій Сулаєв. Більше половини із них перебували у Києві під час відомих на увесь світ подій.

Юрій Сулаєв, начальник ВЗГ УМВС України в області
"Жодних даних про протиправні дії з боку працівників Полтавського «Беркуту» немає, навпаки деякі з них отримали поранення під час сутичок, проте силою на цю агресію не відповідали."

Вже найближчим часом на базі «Беркуту» створять новий спецпідрозділ, говорить Юрій Сулаєв. Головне, що треба закласти в його роботу - нова філософія.

 Юрій Сулаєв, начальник ВЗГ УМВС України в області
"Найвища цінність – це кожна людина, захист прав і свобод громадян, виконання своїх функцій чесно і в рамках закону."

Правохоронні органи створення такого спецпідрозділу просто-таки потребують, вважає Юрій Сулаєв. Адже у нестабільній ситуації, говорить правоохоронець, кримінальні елементи об’єднуються і створюють таким чином угрупування для боротьби з якими силове реагування подекуди необхідне. Тим паче на підготовку одного спецпризначенця треба витратити 10 років і просто розпустити «Беркут» без створення нового підрозділу недоцільно.

 Юрій Сулаєв, начальник ВЗГ УМВС України в області
"Ці фахцівці вкрай потрібні для протидії злочинам та захисту громадян і чим швидше вони приступлять до виконання своїх обов’язків, тим швидше буде дана відсіч злочинцям."

Комісійну переатестацію пройшли вже 43 полтавських бійці. Терміни створення майбутнього спецпідрозділу чи його назва наразі невідомі.