Програма «Життя міста»

У розділі: 14437 відео | АрхівRSS
за кілька днів температура суттєво підвищиться
88

за кілька днів температура суттєво підвищиться

Теплий початок березня - ще не гарантія того, що холоди не повернуться, кажуть полтавські синоптики. Навпаки - такі високі температури, які спостерігалися на початку весни, нехарактерні для цієї пори.

Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології
«Такого не буває, навіть якщо ми беремо 1989-90 роки, коли в лютому саджали картоплю, то все одно березні або квітні температура поверталася до кліматичної норми.»

Тому сніг, який застав полтавців зненацька на початку тижня, метеорологів не здивував. Кажуть: снігопади спричинив північно-західний циклон. На території України він протримається до 20 березня, коли вночі температура ще може знизитися майже до нуля, а вдень не перевищить 7 градусів тепла.

Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології
«Вже з 21 березнями очікуємо на антициклонний характер погоди, опадів не очікуємо, принаймні з 21 по 25, а температура поступово підвищуватиметься, спочатку до 10-15 градусів вдень, 23-25 числа - до 17 градусів тепла.»

Якщо хуртовини синоптиків не вразили, то інше природне явище, яке сталося в місті минулими вихідними, вони спостерігали вперше. Опади у вигляді снігу супроводжувалися грозою. Таке, говорять фахівці, зустрічається надзвичайно рідко. Взимку та березні блискавки Україні бачили лише близько десятка разів за останні півстоліття спостережень.