Програма «Життя міста»

У розділі: 14416 відео | АрхівRSS
засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин.
85

засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

На реалізацію минулорічної програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області витратили 218 мільйонів гривень. Це кошти обласного, місцевих бюджетів, субвенції з державного та гроші інвесторів. Вже з проекту програми на наступний рік очевидно - такої щедрості, принаймні з державної казни в області не чекають.

Сергій Фролов, директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації
"Буде переглянуто державний бюджет, я ррозумію, буде певне зменшення фнансування, сьогодні ми це питання обговоримо."

На програму, проект якої вже створили, потрібно 160 мільйонів гривень. Минулого року майже шістдесят мільйонів отримали з укладання соцугод із сільськогосподарськими підприємствами. За задумом, з кожного гектара орендованої землі орендар має сплачувати внесок, минулого року він становив фактично 51 гривню, говорить директор департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов. Ці кошти мали б іти на розвиток культури, освіти, благоустрою. По факту ж, осідаючи в місцевих бюджетах, гроші витрачали, наприклад, на автівки для селищних чи то міських рад, це і зупиняло людей укладати подібні угоди. Минулого року таких уклали 1800.

 Роман Товстий, в.о. заступника голови Полтавської облдержадміністрації
"Не всі на це йшли, переконання, прозорі витрати цих коштів, я думаю, милюдей заохотимо до цього + (перекрить) - Чи можна вважати, що це стане наповненням недостаючих резервів бюджету? - Звичайно."

Між тим, з гектара орендованої землі цього року братимуть близько 36 гривень, на противагу минуорічнм 51. І, в свою чергу, обіцяють ретельніше контролювати витрати коштів, отриманих від укладених соцугод. Посівна ж, що нині триває у майже всіх районах, іде за планом, стверджують в департаменті агропромислового розвитку. Вже засіяно 16 тисяч гектарів землі. Дещо менше посіють буряків.