Програма «Життя міста»

У розділі: 14437 відео | АрхівRSS
До Полтави  з робочим візитом завітав  головний спеціаліст з кардіохірургії  України Борис Тодуров
93

До Полтави з робочим візитом завітав головний спеціаліст з кардіохірургії України Борис Тодуров

На сьогодні, гостро стоїть проблема лікування серцево-судинних захворювань, і найважливіший аспект - це розвиток кардіохірургії. На Полтавщині відповідного відділення немає, тож операції полтавцям зазвичай проводять лікарі чи то столичних клінік, чи то навіть закордонних. Щорічно, за направленням Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної держадміністрації, операції на серці проводять приблизно для 900 пацієнтів. Втім, якщо спиратися на європейські стандарти, то реальна потреба регіону - це близько 6 000 оперативних втручань.

Борис Тодуров, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Хірургія серця та магістральних судин»
"В структуре летальности по Украине они занимают 66%, и это, на самом деле, катастрофическая ситуация для нашей страны. Мы теряем в среднем до 400 тысяч в год населения Украины"

Така ситуація - загроза національній безпеці України - зазначає кардіохірург. Борис Тодуров відвідав Полтаву разом із двома бригадами спеціалістів з вроджених та набутих вад серця. В цілому, вони оглянули 120 пацієнтів, а Борис Тодуров прочитав лекцію для полтавських фахівців, ознайомивши їх з новітніми світовими технологіями лікування цієї групи захворювань.
Зараз полтавські медики співпрацюють із фахівцями таких медичних закладів, як Національний інститут серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова, Інститут серця МОЗ України та Інститут нейрохірургії імені академіка Ромоданова. І за відсутністю кардіохірургічного відділення у Полтаві, місцеві спеціалісти роблять усе можливе, щоб рятувати людські життя.

 Іван Шумейко, головний спеціаліст-терапевт відділу лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА
"Пацієнти, які потребують висококваліфікованої допомоги змогли своєчасно отримати її - ми її наближуємо безпосередньо сюди, в область. Тому що їхати сьогодні в Київ, там проживати і все інше - це єсть певні складності"

Для того щоб, і в Полтаві з’явилося своє відділення кардіохірургії недостатньо лише збудувати приміщення та придбати обладнання - розповідає головний спеціаліст України - для того, щоб набути необхідного кваліфікаційного рівня медики мають проходити відповідне стажування у провідних клініках України та світу - протягом, щонайменше, 5 років.