Програма «Життя міста»

У розділі: 11940 відео | АрхівRSS
у Полтаві вимагали від очільника обласної міліції І. Корсуна піти у відставку.
65

у Полтаві вимагали від очільника обласної міліції І. Корсуна піти у відставку.

На недільному віче біля облдержадміністрації роздають листівки із закликом до мешканців піклуватися про довкілля. Активісти пропонують полтавцям здавати на макулатуру газету «Вести», яку безкоштовно роздають на вулицях міста.

Ніна Кузьменко, координатор громадської ради при обласній раді
«Газета має кольорове забарвлення, приваблива, але, нажаль, пропагандистська, тому не заслуговує уваги, щоб її читати.»

На мітингу люди з антивоєнними плакатами - закликають керівництво Росії припинити агресію проти України. Однак головне питання «порядку денного» - звіт влади перед громадою. За словами нардепа Юрія Бублика, такі звітні віче стануть традиційними для Полтави.

Юрій Бублик, народний депутат України
«Кожного тижня, остання субота або неділя - як ви скажете - ми визначимо день звіту керманичів і керівників, вони на цій площі звітують перед громадою, щоб у нас ніколи не виросла здорова стіна між громадою і владою.»

Цього разу про виконану роботу з присутніми спілкувалися керівники правоохоронних органів. Очільник обласного управління внутрішніх справ Іван Корсун говорив про боротьбу з корупцією, яка посилено ведеться не лише в усіх сферах економіки, а й у самій міліції.

Іван Корсун, начальник УМВС України в Полтавській обл.
«Ми почали міняти в наших міліцейських лавах людей, тому що вони - мені прикро це казати - були пов’язані з цими самими корупціонерами.»

Однак зустріли пана Корсуна не зовсім тепло. Його самого звинуватили в корумпованості і бездіяльності.

Світлана, полтавка
де він взяв 65 тис доларів?
 на бізнес…таки дєньгі?
 Він - нечесна людина…не надо.

Роман, полтавець
«Новий начальник…громада вся проти.»

Однак керівник УМВС зазначив: він обома руками за відкритість і прозорість роботи міліції.

Іван Корсун, начальник УМВС України в Полтавській обл.
«Я ніколи не ховався і не збираюся ховатися, завжди, якщо є відповідний час і я не у відряджені, я завжди буду тут перед вами звітувати.»

Щоправда, ця промова людей не влаштувала. Вимагаючи від Корсуна написати заяву про відставку, вони пригадали останню сесію міської ради, на якій невідомі блокували входи до сесійної зали.

Володимир Дащенко, заступник голови народної ради при міськвиконкомі
«Пригадайте той період, коли ми з Мамаєм воювали. Ми запросили міліцію - дайте людей! Прийшла міліція… Стоять бандюки 150 чоловік, і що? Прийшла міліція, на першому поверсі покрутилася і пішла. Це ваші дії?.»

На це питання довелося відповідати начальнику міського управління міліції.

Віталій Ємець, начальник ПМУ УМВС України в Полтавській обл.
"Я звернувся до активістів народної ради, написані ними скарги щодо бездіяльності працівників міліції, за цим фактом була призначена службова перевірка.»

Присутні вимагали від Корсуна конкретних дій, зокрема, притягнення до відповідальності полтавських «беркутівців». При цьому правоохоронців закликали звітуватися перед громадою за кілька тижнів. По завершенні віче учасники попрямували до зали засідань обласної ради - рахувати кошти, пожертвувані сім’ям мешканців області, які загинули під час заворушень у Києві. Гроші протягом 2 місяців збирав полтавець Євген Ситько.

Євген Ситько, активіст Полтавського євромайдану
«Это не однофамильцы, не аферисты. Я все проверил уже, объехал всех, поставил венки на могилах героев.»

Після підрахунку стала відома сума, яку вдалося зібрати - 51 тисяча 341 гривня і 80 копійок. Усі кошти відправлять на банківські рахунки родичів загиблих.