Програма «Життя міста»

У розділі: 13892 відео | АрхівRSS
засідання круглого столу " Україна і НАТО"
38

засідання круглого столу " Україна і НАТО"

Тему "Україна і НАТО" актуальною для сьогодення вважає громадська рада облдержадміністрації. Тому у день 65-річчя Організації Північноатлантичного договору відбулося тематичне засідання круглого столу. На початку присутнім нагадали, що основний принцип роботи НАТО -збереження миру. Але, за даними статистики, яку представили на зібранні, близько 40% відсотків українців проти союзу нашої держави із організацією.
 Віктор Ревегук, доцент ПНПУ
"Оця ментальність, образ ворога він живучий дуже в свідомості людей."
"Потрібна просвітницька робота, дати зрозуміти, що Україну могли вберегти від захоплення Криму."

НАТО -військово-політичний блок 28-ми держав, до якого Україна не залучена, наголосили учасники круглого столу. Натомість, ще 1992 року країна вступила до Ради євроатлантичного партнерства. Вона об'єднує 50 держав для вирішення різноманітних питань, серед яких: операції з врегулювання кризових ситуацій та підтримання миру, регіональні питання, контроль над озброєннями та проблема розповсюдження зброї масового знищення, міжнародний тероризм. Але, враховуючи всі пункти можливого співробітництва, деякі присутні впевнені -це не для України.
 Євген Терещенко, заст. голови ради ветеранів МВК
"Україна повинна бути позаблоковою державою."
"Мені здається, що є шляхи, яким чином можна отримати допомогу і гарантії НАТО, не вступаючи поки що в члени НАТО."

Думки учасників круглого столу розділилися -хтось вважає НАТО другом України, а дехто -навпаки. Тож дискусії та засідання на цю тему ще не одноразово проходитимуть в місті.