Програма «Життя міста»

У розділі: 13815 відео | АрхівRSS
У  Полтаві вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
213

У Полтаві вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

У місті відзначають день пам’яті жертв радіаційних аварій і річницю з дня катастрофи на Чорнобильській АЕС. Полтавці зібралися біля пам’ятника жертвам Чорнобиля на традиційне щорічне покладання квітів. Серед них: представники влади, правоохоронці, студенти і, звичайно, ветерани ліквідації аварії. Полтавець Василь Нетребко провів у зоні 3 місяці. Чоловік хоронив заражену техніку та одяг, а також звільняв дах реактора від відходів.

Василь Нетребко, ліквідатор аварії на ЧАЕС (1986 рік)
"Було нас десь 20-25…4 чоловіка тільки осталося."

Тиждень тому пан Василь поховав товариша - вони разом служили в одній військовій частині. Його друг також був у Чорнобилі й пішов з життя, не здолавши хворобу. За словами ветерана, здоров’я - це головна проблема чорнобильців. Однак, отримуючи такі низькі пенсії, та ще й в умовах економічної кризи знайти кошти на якісні ліки усе складніше.

Василь Нетребко, ліквідатор аварії на ЧАЕС (1986 рік)
"Покупаєм їх за пенсію…по твоєму здоров’ю."

Чорнобильці сподіваються: за оновленої влади бодай щось, але зміниться. Хоча б у матеріальному забезпеченні. Нове керівництво області обіцяє не залишити їх сам на сам з проблемами. На покладанні до чорнобильців звернулися голова облдержадміністрації Віктор Бугайчук та очільник обласної ради Петро Ворона.

Віктор Бугайчук, голова ОДА
"Дуже часто буває…згоріти в цьому полум’ї."

Петро Ворона, голова обласної ради
"Це жахливе лихо…закривати своїм життям."

Пам'ять загиблих вшанували хвилиною мовчання та збройними залпами. Завершили захід покладанням квітів до пам’ятника жертвам Чорнобильської катастрофи.