Програма «Життя міста»

У розділі: 13892 відео | АрхівRSS
Посадовці прозвітували про економічні показники області у 1 кварталі 2014р.
77

Посадовці прозвітували про економічні показники області у 1 кварталі 2014р.

Посадовці прозвітували про економічні показники області в першому кварталі поточного року на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації. Наразі зростають обсяги виробництва в гірничодобувній галузі на 9,2%, легкій -більше ніж на 7%, близько 4% у харчовій. Незважаючи на позитивні показники в окремих галузях, зафіксовано спад промислового виробництва на 6,5%. Негативно впливає на стан обласної економіки внутрішньополітична ситуація в Україні та стосунки із Росією.
 Олена Адамович, директор Департаменту економічного розвитку ОДА
"Не виконання економічних угод РФ та перекриття нею основних ринків збуту для наших експортерів негативно позначилися на ситуації в промисловому комплексі області."

Збитків вдалося уникнути тим підприємствам, які вчасно зуміли переорієнтуватися на нові ринки збуту. Наприклад, на Азію, Африку, Південну Америку та Європу, зазначили на засіданні. Серед таких виробників: ПАТ Автокраз, Кременчуцький автоскладальний та Кременчуцький завод дорожніх машин. Понад 148 мільйонів доларів США склав приріст обсягу іноземного капіталу в економіці Полтавщини. Підрахували і надходження до обласного бюджету податків та зборів.
 Павло Кропивка, директор Департаменту фінансів ОДА
"За / квартал цього року надходження до бюджетів всіх рівнів області склали більше 3 млрд грн, що менше на 38%, ніж попереднього року."

Середньомісячна зарабітня плата зросла більше ніж на 3% і у січні-лютому становила 2881 гривню. Такий показник у два рази вищий рівня мінімальної оплати праці та прожиткового мінімуму, який зараз становить 1218 гривень.