Програма «Життя міста»

У розділі: 13800 відео | АрхівRSS
Харківських фізиків звинувачують у шпіонажі на користь Китаю.
84

Харківських фізиків звинувачують у шпіонажі на користь Китаю.

Харківських фізиків звинувачують у шпіонажі. Вже кілька років під час судових засідань чоловіки намагаються довести, що нічим протизаконним не займалися. Аби уникнути втручання можливих власних інтересів харківських правоохоронців, справу передали до Полтави.
Марина Мацигора, адвокат
"Рассмотрения дела в суде уже больше года. Преступление статьи 111 уголовного Кодекса Украины, а именно "Измена родины в форме шпионажа в интересах Китая"."

Підозрюваних, доктора технічних наук, професора з більш ніж 30-річним науковим стажем та одного із його колишніх студентів, прийшли підтримати друзі. Вони розповіли, що 2008 року останній звернувся до свого наставника із пропозицією інвестувати в наукову діяльність професора. Гроші на це мав дати китайський спонсор. Натомість, фізиків звинуватили у тому, що вони передали військові технології Китаю.
 Антон Геращенко, товариш підозрюваних
"Они смелые, они пытались работать не по продаже трусов и носков, как работают многие другие. Они создали бизнес в Китае, у них учёные работали в Китае, они развивали науку."

Прокуратура вимагала підозрюваним 12 років ув'язнення. Але суд ухвалив 5. На цьому шпигунська епопея не завершуються -вирок будуть оскаржувати.