Програма «Життя міста»

У розділі: 12059 відео | АрхівRSS
відзвітували за використання надр в Полтавській області
37

відзвітували за використання надр в Полтавській області

Завдання відзвітувати за використання надр в Полтавській області, говорить Петро Ворона, отримали від громади, відповідно із депутатів міжфракційного об'єднання "Народна рада" створили робочу групу. Та, в свою чергу, дійшла до багатьох цікавих висновків, які громада повинна знати. Відтак, повідомив Петро Ворона, багатьох зловживань при наданні дозволів на розробку надр можна було б уникнути, аби профільна комісія працювала відкритіше , а самі депутати знали за що голосують.

Звітували на прес-конференції про дозволи на розробку надр, що були видані за час роботи депутатів 6-го скликання. Таких 75.

Проблема в тому, вважає петро Ворона, що отримавши дозвіл та організувавши свій бізнес нафтогазовидобувні підприємства не мають зобов'язань перед територіальними громадами.

З-поміж проблем і зареєстровані в офшорах компанії. Серед них, Голден Дерік. 70 відсотків її акцій належать власнику з Кіпру, 30 - НАК "Нафтогаз". Адвокат Пітер Паллак, на якого зареєстрова компанія пов'язаний з одним із колишніх міністрів.

Наразі, генпрокуратура призупинила дію усіх ліцензій, наданих компанії Голден Дерік, відповідно, не веде вона видобування копалин і на Полтавщині. Проте збитків територіальним громадам завдано колосальних, адже допомога місцевим бюджетам копійчана. Подекуди не виконано навіть соцдоговори, згідно із якими компанії-видобувники виплачують певні суми.


Створена депутатська група облради продовжує працювати у напрямку контролю надр, говорить Петро Ворона. Детальніші звіти громаді нададуть, коли буде сто днів із початку роботи нової влади.