Програма «Життя міста»

У розділі: 14458 відео | АрхівRSS
у нашому місті чи не найкраща якість води в Україні.
122

у нашому місті чи не найкраща якість води в Україні.

Полтавці переконані: у нашому місті чи не найкраща якість води в Україні. Однак про те, звідки ця вода береться, замислюються далеко не всі. Про шлях, який проходить рідина від початку до кінця, нашим журналістам розповіли працівники комунального підприємства «Полтававодоканал» - одного з найстаріших водоканалів в Україні. Загалом йому підпорядковані 5 водозаборів. Це - перший полтавський водозабір, розташований на вулиці Панянка. Воду піднімають із артезіанської свердловини глибиною у кілька сотень метрів. Роблять це за допомогою спеціальних насосів. Після цього рідину оброблюють спеціальною речовиною - гіпохлоридом - ось у цій будівлі. Водоканалівці пояснюють: це потрібно для профілактики. І додають: гіпохлорид не слід плутати з хлором, адже на шляху до помешкань споживачів він розкладається на нешкідливі сполуки. Зберігається Н2O у резервуарі об’ємом 12 тисяч кубічних метрів. Її якість перевіряють у спеціальній лабораторії.

Досліджують воду за безліччю показників - від запаху та кольору до вмісту шкідливих речовин. Щонеділі проводиться відбір проб води з п'яти водозаборів підприємства. Восени та навесні проводиться повний бактеріологічний аналіз зі свердловин. Склавши екзамен на придатність до вживання, вода прямує на насосну станцію, звідки і подається на місто.

Світлана Антонович, машиніст насосних установок першого водозабору КП «Полтававодоканал»

На станції працюють цілодобово. Те, скільки насосів працює на даний момент, залежить від часу доби - наприклад, у вранішній час-пік станція працює майже на повну потужність. А якщо у когось з мешканців води немає, телефонують у диспетчерську.

Диспетчери приймають скарги, розглядають їх та вирішують причину несправностей. Також звідси контролюють тиск на станціях.

Працівники «Водоканалу» говорять: вода подається у крани без обробки та всіляких добавок. Її можуть зіпсувати лише труби, а також погані комунікації у будинках. Тож на підприємстві радять полтавцям стежити за справністю систем водопостачання у під’їздах.