Програма «Життя міста»

У розділі: 12062 відео | АрхівRSS
24 травня у Полтаві відбудеться Велодень
152

24 травня у Полтаві відбудеться Велодень

Всеукраїнську акцію «Велодень» започаткували 2004 року у Києві, тоді це був лише міський захід «Велосипедом на роботу». Відтоді кількість учасників та прихильників велоспорту зростає геометричною прогресією. У Полтаві така акція вперше відбулася у 2007 -му, тоді у ній взяло участь лише шестеро. І цим питанням почало займатися громадське об’єднання «ВелоПолтава». Цього року Велодень у Полтаві пройде 24 травня.

Окрім цього велосипедисти вимагають до себе адекватного ставлення автомобілістів, які часто не вважають їх повноціннимми учасниками дорожнього руху. Активісти навіть розробили правила для велосипедистів. Закликають вони і самих полтавців пересаджуватися на двоколісний транспорт, адже вони вважають, що таким чином можна зберегти і своє здоров’я і екологію міста. Разом із зростанням кількості охочих подорожувати цим видом транспорту, виникає потреба у ґрунтовній велосипедній інфраструктурі.

Активісти готові повністю співпрацювати з міської владою, надавати проекти доріжок, розміток та вело стоянок, проводити різні консультації. Проте, поки що конкретних дій та відгуків від міської влади немає. Ще у 2012 році до міської ради подавали для затвердження рекомендації з проектування та облаштування велостоянок у Полтаві. Жодної відповіді і досі немає. Також вони закликають усіх об’єктів господАрської діяльності до співпраці та встановлення подібних велостоянок поблизу своїх підприємств.