Програма «Життя міста»

У розділі: 14437 відео | АрхівRSS
проблеми аграріїв  обговорили на засіданні в облдержадміністрації.
74

проблеми аграріїв обговорили на засіданні в облдержадміністрації.

З моменту запровадження нової системи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, зокрема, і землю, призначену для сільськогосподарських потреб, пройшло майже півтора року. За цей час процедуру намагалися вдосконалити та спростити. Результат -реєстрація проводиться протягом 5 днів, з'явилася можливість проводити її без попередньої низки процедур, які були необхідні раніше, а при певних обставинах заявник не зобовязаний подавати витяг з Державного земельного кадастру. Але деякі незручності до цього часу все ж залишилися, -розповіли на засіданні в облдержадміністрації.
 Віктор Бугайчук, голова ОДА
"Об'єм роботи, який повинна виконувати служба, у зв'язку із реорганізацією дуже великий. Це проблема."

Проте, показники за 5 місяців 2014 року вищі, ніж цифри за весь 2013-ий. Наразі, служби територіальних органів Міністерства юстиції України, зареєстрували близько 22 тисяч прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення. В той час, як протягом минулого року показник сягав 14 тисяч. Тепер Полтавщина -перша область в державі за кількістю зареєстрованих прав оренди. Незважаючи на лідируючі позиції, проблеми є і в нашому краї.
Ганна Онищенко, голова Державної реєстраційної служби України
"Однією із великих проблем є необхідність державної реєстрації договорів оренди земель сільськогосподарського призначення."

Спрощувати процедуру реєстрації планують і надалі. Тому, сподіваються аграрії, необхідні права їм надаватимуть в найкоротший термін.