Програма «Життя міста»

У розділі: 12987 відео | АрхівRSS
засідання Керівників Полтавської торгово-промислової палати  з представниками бізнесу
61

засідання Керівників Полтавської торгово-промислової палати з представниками бізнесу

Керівники Полтавської торгово-промислової палати зустрілися з представниками бізнесу та ЗМІ, аби обговорити скасування Євросоюзом мита на українські товари. Погіршення стосунків з Росією змушує Україну шукати нові ринки збуту, і преференції на ввезення товарів до ЄС без мита дозволять підприємствам вийти на новий рівень. При цьому, мито на європейську продукцію залишиться. Односторонні преференції діятимуть до 1 листопада.

Результатом підписання економічної частини угоди про асоціацію з Євросоюзом стане створення зони вільної торгівлі. Для того, щоб мати право торгувати з Європою, підприємствам необхідно мати спеціальний сертифікат - EUR.1. Коштує він 340 гривень, за терміновий сертифікат, який буде готовий за 2-3 дні, доведеться викласти удвічі більше. Отримати їх можна у торгово-промисловій палаті, яка з кінця квітня вже видала 300 таких документів. Від європейських мит сьогодні звільнені 97% українських товарів. Найбільшим попитом користуються кондитерські товари, олія та зерно. Окрім цього, торгово-промислова палата активно співпрацює з колегами з Азії та Африки, а також проводить консультації для бізнесменів та членів палати на тему пошуку нових ринків збуту.

Наприкінці зустрічі представники палати привітали журналістів, в тому числі і телеканал «ІРТ», з Днем журналіста і вручили подяки за співпрацю.