Програма «Життя міста»

У розділі: 14416 відео | АрхівRSS
Наркологічна служба   потребує реформ.
111

Наркологічна служба потребує реформ.

Люди, які вживають ін'єкційні наркотики, часто мають ще й супутні захворювання. Серед наркозалежних на Полтавщині, 50% хворі на гепатит, майже третина ВІЛ-інфіковані ще 20% хворіють на туберкульоз, повідомив головний лікар Полтавського обласного клінічного наркологічного диспансеру Ігор Мацицький. Проблема в тому, що свою терапію та лікування наркозалежні отримують у різних закладах охорони здоров'я і цей підхід треба змінювати.

Таке лікування за ситемою "єдиного вікна" - поширена і ефективна Європейська практика, переконує фахівець з питань ВІЛ та наркозалежності Управління ООН з наркотиків та злочинності Сергій Рудий. І за попередніми оцінками, які провили на Полтавщині фахівці організації, втілити у життя цей досвід в області можливо.
 Сергій Рудий, фахівець з питань ВІЛ та наркозалежності Управління ООН з наркотиків та злочинності
"Работа связана с изменением правил, нрактически не затрагивает кадров. вопрос. Пректически нету ремонтов, крупніх вложений здесь нет."

Важливі на шляху зміни підходів і дії неурядових організацій. Одна із тих, що працюють із наркозалежними - "Світло надії".

 Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії»
"Наша задача – це технічна допомога закладам – навчання, технічна підтримка, супровід. Наше завдання – зробити так, щоб у Полтаві та області допомога наркозалежним була надана на рівні європейських практик. + 4.34 Інтегровані підходи допоможуть зекономити державі гроші та ефективно надавати допомогу. Це наша головна функція – впровадити це в нашому місті та області. "

Впровадження першого етапу Інтегрованого підходу лікування наркоманії розраховано на 1 рік.