Програма «Життя міста»

У розділі: 14416 відео | АрхівRSS
У Полтаві шахраї видають себе за інспекторів із захисту прав споживачів
295

У Полтаві шахраї видають себе за інспекторів із захисту прав споживачів

У місті діють шахраї, які приходять до підприємців із перевірками начебто від інспекції захисту прав споживачів. Про це повідомили працівники інспекції на прес-конференції. За їхньою інформацією, псевдо-інспектори показують посвідчення певних громадських організацій, назва яких дуже схожа на назву інспекції захисту прав споживачів. При цьому шахраї вимагають кошти за проведення перевірок, хоча сама установа працює безплатно. В інспекції підприємцям радять уважно перевіряти посвідчення та дозвільні документи у таких осіб.

Тимофій Голбан, в.о. начальника інспекції з питань захисту прав споживачів у Полтавській обл.
Якщо приходять і представляються, що це перевірка, є у кожному магазині телефон - 56-56-34. Можна подзвонити і дізнатися, чи проводиться перевірка цього дня. Ми відкриті для спілкування і прохаємо бути відкритими всіх підприємців.

Що ж до основної роботи, то перевірено 242 суб’єкти господарювання, якість товарів та послуг на суму понад 410 тисяч гривень, забраковано та знято з продажу на 240 тисяч. Загалом виявлено майже 300 порушень у 150 суб’єктів. Загальна сума штрафів - 195 тисяч гривень. Щомісяця до інспекції надходить до 2 сотень скарг. Її працівники наголошують: нерідко громадяни страждають через власну неосвіченість. Наприклад, магазини побутової техніки не мають права вимагати у покупця зберігати упаковку від товару, щоб він міг зберегти право на гарантійний ремонт.

Тимофій Голбан, в.о. начальника інспекції з питань захисту прав споживачів у Полтавській обл.
Ви повинні зберігати її протягом 14 днів для того, щоб повернути гроші. Для гарантійного ремонту це не обов’язково. Все це ми хочемо доносити до громадян через ЗМІ.

На сьогодні інспекція співпрацює з різними установами та організаціями щодо проведення спільних перевірок, зокрема, з санепідемслужбою, а також з громадськими організаціями.