Програма «Життя міста»

У розділі: 14416 відео | АрхівRSS
засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери
82

засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери

Почали засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери зі звіту про стан свободи слова в області. За інформацією Олега Пустовгара таких порушень не зафіксовано. Наразі у департаменті інформдіяльності та комунікацій із громадскістю чекають розпорядження голови ОДА, аби повернути практику інтернет-конференецій очільника області, його заступників та керівників структкрних підрозділів. Також в ідеалі хочуть перейти на співпрацю зі ЗМІ в режимі "замовник послуг - виконавець послуг".

Олег Пустовгар, директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю ОДА
"В усьому світі висвітлення діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування відбувається в такому режимі. В цьому контексті можна говорити і про роздержавлення державних ЗМІ."

Питання ж роздержавлення ЗМІ наразі стоїть гостро, вважають представники влади. Адже це одна із умов підписання асоційованого членства в ЄС. На державному рівні вже відбулося кілька нарад з цього приводу. Вже восени, ймовірно, закон приймуть.

Олег Пустовгар, директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю ОДА

"Перед всіма органами виконавчої влади стоїть підготовчий етап аналізу балансової власності всіх редакцій комунальних газет. Якщо це роздержавлення піде через трудові колективи це один шлях, якщо через аукціони - інший. Це вже питання законодавця."

Угоди ж на висвітлення діяльності облради та адміністрації підписані з багатьма засобами масової інформації. Як правило, вартість для замовника висвітлення від держави значно нижча, аніж, наприклад, комерційної реклами. Проте потрібен час, погоджуються члени комісії та запрошені. З-поміж позитивів мас-медійного процесу, зазначали на засіданні, відсутність так званих директив на висвітлення у державних ЗМІ.

 Євген Лопушинський, в. о. генерального директора ОДТРК "Лтава"
"Кожна і політична сила, яка звертається отримує доступ до ефіру. Кожен депутат, незалежно від фракції, може виступити вільно у ефірі"

Крім того, обговорили на засіданні і питання відкритості чиновників та діяльності влади для громади. Поліпшуватимуть її шляхом ведення блогів депутатами та реєстрації їх у соцмережах, що охоплюють значно більшу аудиторію, аніж навіть найвідвідуваніші інтернет-сайти.