Програма «Життя міста»

У розділі: 14437 відео | АрхівRSS
У Полтаві пройшла чергова студреспубліка.
170

У Полтаві пройшла чергова студреспубліка.

Впродовж 13-16 червня пройшла XVI за ліком Полтавська Студреспубліка під гаслом «Відповідальність починається з тебе».
Чотири дні учасники працювали над темою «Нова регіональна модель Полтавщини», спочатку у формі організаційно-діяльнісної гри, а потім - політичної. Всього було вісім команд, які змагалися між собою за участь та перемоги в усіх активностях.
Для того, щоб взяти участь в Студреспубліці, команди повинні були написати есе на тему реформування місцевого самоврядування, розробити рекламні мотиватори та сфотографуватися з відомими полтавцями, тримаючи в руках плакат «Ми хочемо на Студреспубліку».
За результатами організаційно-діяльнісної гри «Нова регіональна модель Полтавщини»,
республіканці запропонували передачу повноважень на місця, розподіл бюджету 30% (центр) - 70% (регіони), створення єдиного універсального порталу, який би включав звітність влади, систему прозорого бюджету для платників податків і можливість проведення он-лайн референдумів на різні місцеві теми, організацію комунікативного майданчика «громадський мікрофон». Через динамічну децентралізацію влади забезпечити легалізацію прав та встановлення колективної відповідальності самоврядним органам на рівні мікрорайонів, вулиць, дворів, будинків, а також групам за професійними та соціальними ознаками і багато іншого.
На офіційне відкриття студреспубліки приїхали численні гості. Голова обласної ради Петро Ворона переконаний - за активною молоддю наше майбутнє.

Цьогоріч у боротьбі за крісло студентського мера Полтавщини переміг Богдан Хоменко з Полтавського університету економіки й торгівлі, який на першому слові у ранзі мера дав клятву на вірність Студреспубліці.
Загалом республіка вдалася - впевнені і учасники і організатори заходу! Ми знаємо як реформувати місцеве самоврядування, ми розуміємо, що багато потрібно навчатися і працювати. Ми провели чотири яскраві незабутні дні!