Програма «Життя міста»

У розділі: 13892 відео | АрхівRSS
вимоги   до нового виборчого законодавства,
47

вимоги до нового виборчого законодавства,

У Полтаві відбулося публічне обговорення вимог громадськості до нового виборчого законодавства, за якими мають відбутися дострокові парламентські вибори. Представники колишніх громадських організацій та рухів, які об’єдналися в ініціативу «Перевибори» наголошують- теперішня Верховна рада не відповідає критерієям для повноцінного функціонування, адже чимало депутатів переслідують лише власні інтереси.
Ініціатива перевибори сформулювала ряд вимог до нового закону про вибори народних депутатів, до яких вони внесли зниження виборчого бар’єру до трьох відсотків, прозорість фінансування виборчих кампаній, невідворотність покарання за порушення виборчих прав та суто пропорційну систему виборів.
Активісти говорять - зараз за різними опитуваннями близько 70 відсотків українців підтримують перевибори, адже вони втратили довіру до цієї влади. За роки незалежної України такий високий показник, говорять, зустрічаєтсья уперше. Домагатися перевиборів Верховної ради за новими правилами планують шляхом конкретних законодавчих пропозицій, а також тиском на парламентарів.