Програма «Життя міста»

У розділі: 14437 відео | АрхівRSS
Депутати провели друге пленарне засідання 23 сесії.
49

Депутати провели друге пленарне засідання 23 сесії.

Полтавські мисливці мітингували біля стін обласної ради ще 27 червня, у день першого пленарного засідання 23-ї сесії. Вони прагнули повернути собі своє, а саме - 5 гектарів угідь у Полтавському районі, які, за їхніми словами, належать їм за законом. Сьогодні ці землі переведено до резерву. Представники мисливсько-рибальського господарства впевнені: облрада планує у майбутньому передати ділянку бізнесменам. Вони додають: досвід підказує, що це добром не закінчується. За майже століття роботи їхня організація заслужила краще ставлення, вважають мисливці.

За словами працівників господарства, вони мають усі документи на зазначені 5 гектарів землі, в тому числі рішення суду. Відповідне питання винесли на чергову сесію обласної ради, заплановану на п’ятницю. Однак свого рішення мисливцям довелося чекати аж до вівторка - сесію перервали через відсутність половини депутатів. Щоправда, очікування виявилося марним - народні обранці, попри підтримку громади та окремих депутатів, рішення не приймають.

Отже, мисливські угіддя залишаються у резерві, їхня доля під питанням. Інше надважливе питання порядку денного сесії стосувалося надання дозволу на видобуток газу приватному підприємству «Нафтогазвидобування». Від поспішних рішень депутатів застеріг нардеп Юрій Бублик. Він зазначив: фірмою керує громадянин Росії Ігор Щуров. На думку пана Бублика, в умовах російської агресії цьому факту слід приділити посилену увагу, враховуючи те, як ця компанія сьогодні працює.

У компанії «Нафтогазвидобування» зауважили, що призначення на менеджерські посади здійснюють, перш за все, виходячи з професійних якостей співробітників, а не їхньої національністі. Ігор Щуров – висококваліфікований топ-менеджер, який працював у великих міжнародних нафтогазових компаніях. На підприємстві заявляють, що з його приходом «Нафтогазвидобування» збільшило обсяги виробництва, почало впроваджувати новітні технології і в декілька разів збільшило обсяги соціальної допомоги Полтавській області.

Попри всі зауваження депутати рішення приймають - «Нафтогазвидобування», як і решта підприємств, сплачуватиме півтора відсотка від плати за користування надрами Полтавщини. Представники громади, присутні у залі, вимагають збільшити частку до 3 відсотків. Їхні зауваження «прийняті до уваги» обласною радою. Справжній скандал ледь не спровокував розгляд питання про діяльність Кременчуцької металургійної компанії та сталеливарного заводу. Обидва підприємства, розташовані у селі Білецьківка Кременчуцького району, мешканці звинувачують у забрудненні території важкими відходами. Цей факт підтвердила постійна комісія облради з питань екології, яка виїздила на місце.

За словами представників місцевої громади, діяти треба негайно, адже селу загрожує екологічна катастрофа. Ліс неподалік від населеного пункту, розташований на пагорбі, повністю засипаний промисловими відходами.

Обласна рада затвердила рішення, яким доручила облдержадміністрації протягом 5 днів створити робочу групу з незалежними експертами, а результати про перевірки надати до 25 липня. Проте громадськість переконана: разом із цим на Дніпрі вже зараз слід починати зводити дамбу на випадок найгіршого сценарію.