Програма «Життя міста»

У розділі: 13892 відео | АрхівRSS
прес-конференція  першого заступника губернатора Олега Пругла.
100

прес-конференція першого заступника губернатора Олега Пругла.

Працювати із біженцями на Полтавщині почали ще наприкінці березня - в розпал Кримського конфлікту. Нині в області живе майже три з половиною сотні переселенців з півострова, а це - 90 сімей. Працюють нині і над болючим питанням біженців зі сходу України. На сьогодні за допомогою до обласного контактного центру звернулося більш ніж півтори тисячі жителів територій, де проводиться АТО. Про це повідомив на своїй прес-конференції перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло.

Прибувають переселенці переважно зі Слав'янська, Луганська та Краматорська. Із більш ніж півтори тисячі біженців трохи менше половини оселилися в обласному центрі. Проте реальна кількість переселенців у рази більша, говорить Олег Пругло, адже люди селяться у друзів, знайомих та родичів. Якщо ж переселенці звертаються до обласного центру біженців, запропоноване житло не завжди їх задовольняє.

Офіційно до влади переселенці звертаються переважно в тому випадку, якщо хочуть отримати соціальні виплати. Тож в облдержадміністрації готуються надавати всі види соцпослуг.

Крім того, для переселенців запрацював сайт, де є потрібна інформація, перелік можливого житла та роботи, а також необхідні номери. Телефон обласного контактного центру 0-800-502-230, дзвінки на нього безкоштовні з усіх мобільних та стаціонарних номерів. Водночас, з 11 червня цього року обов'язки по прийому та розселенню біженців поклали на управління ДСНС.

Із 2 липня почав працювати мобільний пункт прийому біженців біля Південного залізничного вокзалу. Саме туди прижджає більшість переселенців.

Окрім підтримки, на мобільному пункті фахівці зорієнтують, куди звертатися. У разі потреби цей автомобіль може стати і місцем ночівлі - він має 8 ліжкомісць. Із самого ранку і на час знімання сюжету до надзвичайників так ніхто і не звернувся. Це не дивно, адже до Полтави ходить лише один потяг з регіонів, де проводиться АТО - Київ-Луганськ. У довідковому бюро вокзалу повідомили, що він прибуває щодоби о пів на шосту ранку.