Програма «Життя міста»

У розділі: 14416 відео | АрхівRSS
22 вересня у Полтаві відзначили день партизанської слави
71

22 вересня у Полтаві відзначили день партизанської слави

День партизанської слави відзначають щорічно 22 вересня для вшанування подвигу партизанів та підпільників у період Великої Вітчизняної Війни. Цього дня у Полтаві представники влади та громадськості поклали квіти до пам’ятників Генералу Олексію Зигіну та Героям-авіаторам. Ветерани пам’ятають бойові дії та шанують подвиг загиблих.

Вшанували пам’ять і воїнів-авіаторів, які не шкодували себе та боролися за свою Батьківщину. Серед присутніх і колишній міський голова Полтави Андрій Матковський, якого добре пам"ятають як ветерани так і мешканці цього мікрорайону. Адже саме він у свій час, був ініціатором реставрації цього меморіального комплексу.У 2008 році оновили стелу і літак, постамент облицювали гранітною плиткою та вбудували в нього вічний вогонь, облаштували підсвітку пам’ятника.

Нині, говорять ветерани, відчувають себе нікому не потрібними. Ставлення до них залишає бажати кращого, особливо до тих, хто фізично вже не може приходити на такі святкові заходи.

Андрій Матковський говорить, - подвиг дідів житиме вічно у серцях українців, а нині, головне - аби українські чоловіки повернулися додому зі сходу живими.