Програма «Життя міста»

У розділі: 14473 відео | АрхівRSS
В українських тюрмах засудженим пом`якшили умови.
208

В українських тюрмах засудженим пом`якшили умови.

Дмитро відбуває покарання у 64 полтавській виправній колонії. Чоловік тут уже п’ятий рік. За ґратами опинився за викрадення автомобіля. Дмитро розповідає: був молодий, мав усе, що треба, захотілося чогось більшого. Озираючись назад, засуджений розуміє: вдруге цієї дурниці б не утнув. Утім від такої школи життя, як колонія, вже б не відмовився, зазначає в’язень.

За словами Дмитра, у неволі збагнув чимало важливих речей - по-справжньому повірив у Бога, навчився цінувати те, що має і дорожити сім’єю.

Дмитро захоплюється музикою. Чоловік навіть за ґратами не полишив своє захоплення. Навпаки - за його клопотаннями у колонії з’явилася повноцінна музична студія. Тут полтавець проводить увесь свій вільний час.

Дмитро сам пише музику, дає разом з товаришами концерти для засуджених на свята. Говорить: його бажання займатися улюбленою справою настільки сильне, що йому вдалося переконати тюремників створити такий музичний клуб, яких в українських тюрмах небагато. В’язень переконаний: не колонія змінює людину, а навпаки - людина колонію.

За місяць Дмитро вийде на свободу. Де працюватиме. Ще не знає. Говорить: у наш час і так складно з роботою, а він ще й має судимість. У тюрмі чоловік опанував професію електрогазозварника, але це не те, до чого лежить його серце. Він не полишає мрії відкрити власну студію звукозапису. Зараз Дмитро відвідує спеціальні курси соціальної реабілітації. Сподівається: вони дозволять полегшити повернення до звичайного життя. Ведуть ці курси працівники благодійної асоціації «Світло надії», яка співпрацює з управлінням пенітенціарної служби області.

Соцреабілітація починається за 2-6 місяців до звільнення в’язня. Це одне з нововведень, які внесли у травні до Кримінально-виконавчого Кодексу України. Життя в’язням покликано полегшити також зняття обмежень з об’єму передач та посилок, а також збільшення кількості побачень з рідними.

У пенітенціарній службі впевнені: пом’якшення режиму позитивно вплине на засуджених, особливо у плані їхнього перевиховання. Це має зменшити прірву між ними та суспільством. Окрім цього, зміни до Кодексу дозволяють працівникам засобів масової інформації частіше відвідувати заклади позбавлення волі. Зазначимо, що цього року виправна колонія № 64 звільнила за амністією 240 в’язнів.