Програма «Життя міста»

У розділі: 14437 відео | АрхівRSS
прес-конференція добровольців  батальйону «Азов»,
315

прес-конференція добровольців батальйону «Азов»,

Добровольці батальйону «Азов», полтавці Андрій Олефіренко, Юліан Матвійчук та Анатолій Ханко нині перебувають на ротації у рідному місті. На прес-конференції, яку бійці виріши провести, розповіли про службу на сході країни та настрої місцевого населення. Свою історію розпочали з того, що не могли залишитись осторонь захисту Батьківщини. Говорять, що в сім’ї не відразу дізналися, куди поїхали хлопці.

Близько місяця, говорять, було пристрілювання. Серед завдань були знищення диверсійних груп, захоплення в полон язиків, тощо. Полтавці тричі намагалися штурмувати сумнозвісний Ілловайськ. Саме тоді говорять зрозуміли те, що добровольці потрібні регулярній армії та навпаки.

Найбільше вражень у бійців залишив Маріуполь. Спочатку до українських солдат місцеві жителі ставилися з осторогою, підтримували десь 50 на 50. Проте з часом ситуація значно покращилася. Зараз, говорять, там патріотично налаштовано близько 80 відсотків.

Під час бойових дій, говорять добровольці, коли обстрілює артилерія, важливо не губити голову, проганяти погані думки, адже інакше можна і з’їхати з глузду. Особливо важко, коли потрібно йти в бій і розумієш, що хтось після нього не повернеться.

Особливо вдячні солдати полтавським благодійникам, передусім Батальйону небайдужих. Андрій Олефіренко говорить, що у них було абсолютно все: і бронежилети, і амуніція, і продукти, і побутові речі. Допомога була не лише матеріальна, а й морльна - це і дитячі малюнки, листи та візити полтавців. Допомогти вдавалося не лише полтавцям, а й іншим бійцям роти.

Про перемир’я хлопці думають більш менш позитивно, сподіваються, що влада країни знає краще і робить усе можливе, аби завершити цю війну.