Програма «Життя міста»

У розділі: 14363 відео | АрхівRSS
100 днів у полоні перебувала  полтавська волонтерка
887

100 днів у полоні перебувала полтавська волонтерка

100 днів у полоні провела полтавська громадська активістка Ірина Бойко. 19 червня о 4-ій годині ранку вона, разом із іншими волонтерами, виїхала на Схід, щоб привезти допомогу українським солдатам.
Ірина Бойко, волонтерка
"Ми не доїхали 1 км 300 м. Нас зупинили, тому що там "поливали" градом.
З'явилися козаки, нас було заарештовано."
Спершу полонену привезли до Ровеньок, потім -в Антрацит. Про страшні знущання Ірина Бойко згадувати не хоче. Втім, про тортури нагадують численні синці та рани.
Ірина Бойко, волонтерка
"В Антрациті над нами дуже знущалися. Потім ми переїхали в Горлівку -нас забрав Беслєр."
Василь Ковальчук не з чуток знає про Ігора Безлєра -саме з ним пліч-о-пліч вони воювали в Афганістані. Зараз -по різні сторони барикад. Не гаячи часу, правозахисник вирішив знайти координати Безлєра і негайно визволяти полонену. Достовірну інформацію про Ірину Бойко від Ігора Безлєра відразу отримати не вдалося.
 Василь Ковальчук, правозахисник
"Він мені вперше раза 3-4 сам позвонив. Потім я почав з ним спілкуватися, шукаючи наших волонтерів. Він мені заявив , що він їх всіх підірвав і хизувався цим."
Втім, досить скоро Ігор Безлер знову зателефонував Василю Ковальчуку і повідомив, що Путін присвоїв йому звання генерал-майора, тому він хоче зробити подарунок правозахиснику і віддати Ірину Бойко, -розповідає Василь Ковальчук. Разом із її донькою, на автомобілі громадського активіста Михайла Дугіна, вони вирушили в зону АТО. Волонтерку забрали і тепер вона в рідному місті. Проте, зараз у соц-мережах поширюється інформація, що ніби-то на зворотньому шляху машину "віджали" військові, тому шлях додому ускладнився. Втім, це спростовує власник автомобіля.
Ірина Бойко стала 17 людиною, яку визволив Василь Ковальчук. Наразі, говорить він, полтавських полонених на Сході немає. Якщо такі й будуть, йому повідомлять -про це правозахисник особисто домовився із ДНР-івцем. Крім того, Василь Ковальчук закликає українців не бути псевдопатріотами, як деякі політики, які гуляють містом у військовій формі, жодного разу не побувавши в зоні АТО