Програма «Життя міста»

У розділі: 12058 відео | АрхівRSS
судове засідання щодо розважальних закладів у будівлі кінотеатру Котляревського - культурної пам’ятки України
198

судове засідання щодо розважальних закладів у будівлі кінотеатру Котляревського - культурної пам’ятки України

Полтава - духовна столиця України, а тому потрібно зберігати її культурну спадщину. Саме так вважає народний депутат України Сергій Каплін, тому він подав позов на полтавську міську раду щодо неправомірності розміщення розважальних закладів на території кінотеатра імені Котляревського. Парламентар певен, що тут не обійшлося без знанчих хабарів.

Сергій Каплін, кандидат у народні депутати по 144-ому виборчому округу м. Полтави
"Я вважаю, що міський голова, міська рада і керівництво міста загалом сьогодні працюють чітко проти полтави. Взяли і почали знищувати культурну спадщину нашого міста. Полтава це духовна столиця, а її намагаються перетворити у столицю нічних закладів."

Тим часом у Октябрському районному суді міста Полтави відбулося попереднє слухання справи. Адвокат Сергій Капліна подав клопотання щодо залучення в якості третіх осіб виконавчого комітету міської ради та управління з питань архітектури та містобудування, адже саме вони мають нести відповідальність за пам’ятки культури.

 Олександр Крекотень, адвокат Сергія Капліна
"Даний орган буде відповідати на запитання чому вони передали дане майно, яке до того ж памятка архітектури, під розміщення розважальних закладів і здійснили самочинне будівництво, яке псує зовнішний вигляд архітектури. Також залучили управління з архітектури, оскільки саме це управління зобовязене охороняти дану історичну памятку."

Представник міської ради у ролі відповідача намагався оскаржити позов у цілому та подання щодо клопотання, обгрунтовуючи це тим, що позов незаконний. Він перекладав відповідальність на міністерство культури України та ствреджував що міська рада не має охороняти пам’ятки культури. Адвокат Сергія Капліна говорить, що такі кроки прогнозовані, адже вони намагаються будь-яким чином уникнути відповідальності за порушення закону. Суддя Лариса Гольник вислухала обидві сторони та винесла рішення на користь позивача.

 Лариса Гольник, суддя Октябрського районного суду у м. Полтава
"Суд приходить до висновку щодо задовлення клопотання позивача щодо залучення в якості третіх осіб виконкому міської ради та управління архітектури. Крім того, названа будівля є пам’яткою архітектури."

Після завершення засідання ми намагалися дізнатися у представника відповідача чому він намагався оскаржити позов та називав його незаконним, проте у коментарі нам відмовили.

 Олександр Лисанець, представник Полтавської міської ради
"Я не маю повноважень, вибачте."

Сергій Каплін сподівається, що врешті решт суд винесе правльний вердикт, адже через подібні будівництва можуть загинути люди.

Сергій Каплін, кандидат у народні депутати по 144-ому виборчому округу м. Полтави
"Там порушено норми будівництва і будь-який момент споруде може завалитися і під завалами можуть загинути сотні дітей. Це буде катастрофа загальнонаціонального рівня."

Тому парламентар притримується чіткої позиції та не збирається відступати, адже вирішується доля міста та громади.