Програма «Життя міста»

У розділі: 12449 відео | АрхівRSS
«Чорний вівторок».  Полтавці мітингували під стінами ОДА
161

«Чорний вівторок». Полтавці мітингували під стінами ОДА

Хворі такими смертельними недугами, як ВІЛ/СНІД, онкологія, туберкульоз, гепатит із самого ранку зібралися під стінами Полтавської ОДА із єдиною вимогою до української влади: закупити життєво необхідні медичні препарати у найкоротший термін. Дмитро хворіє СНІДом більш, ніж 15 років. Чоловік стверджує: саме ліки продовжують йому життя. Думка, що залишиться без них - викликає у хворого паніку.
Акції протесту «Чорний вівторок», які пройшли по всій Україні 21 жовтня, викликані тим, що влада, включно із Кабміном та Міністерством охорони здоров»я провалила тендери на закупівлю медичних препаратів для смертельно хворих пацієнтів. А це означає, що ці люди покинуті державою напризволяще та продовжують помирати, говорять представники громадських організацій.
Лікарі, які прийшли на акцію поспілкуватися із людьми та роз»яснити становище, стверджують: у Полтавській області - ситуація під контролем. Медичні працівники говорять, що мають запаси і зможуть забезпечити усіх, хто того потребує, спеціальними препаратами.
Те, що ситуація із ліками для важкохворих на Полтавщині не є кричущою, підтверджують і в благодійній організації «Мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом». Але, як кажуть фахівці, не треба сидіти, склавши руки, бо рано чи пізно запаси закінчаться.