Програма «Життя міста»

У розділі: 14437 відео | АрхівRSS
психологів і психіатрів Полтавщини навчали психологічній реабілітації бійців
217

психологів і психіатрів Полтавщини навчали психологічній реабілітації бійців

В обласній психіатричній лікарні фахівців цієї галузі навчали психологічній реабілітації бійців, які повернулися із зони антитерористичної операції. Методики комплексні, -розповідають лікарі, -курс відновлення пройдуть і рідні солдат. Наразі напрацьовуються нові способи реабілітації, адже існуючі -застарілі, не відповідають потребам сучасної України. Єдиним семінаром спеціалісти не обмежаться -попереду ще безліч майстер-класів та теоретичних завдань.
Дар'я Сапон, директор Центру психотерапії, психіатрії та практичної психології "Софія"
"Конечно же не хватит одного майстер-класса. Семинар будет построен в форме диалога - я хочу узнать какие потребности у аудитории и в следующий раз провести мастер-класс более подготовленный мной и моими коллегами."

Потребу нових методик не заперечує і Віталій Закладний, головний психіатр Полтавщини. Маючи досвід роботи із воїнами Афганістану, він відчув на собі брак покрокової програми роботи із постраждалами під час війни.
 Віталій Закладний, головний лікар обласного психоневрологічного диспансеру
"Я служив військовим психіатром, коли поступали бійці із Афганістану. Методик тоді не було і ми працювали практично інтуїтивно, використовуючи загальноприйняті методики."

А ось психологи обласного Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій вже давно проводять подібні семінари: співпрацюють із волонтерами, обмінюються досвідом із колегами інших регіонів.
 Юлія Фалієва, психолог ГУ ДСНС України в Полтавській обл.
"Проводимо і тренінгові заняття, з арт-терапії з дітками-біженцями, співпраця із бійцями, які повернулися із зони АТО. На даний момент ми проводили серію консультацій із нашим співробітником, який був поранений."

На сьогодні в обласному психоневрологічному диспансері функціонує спеціалізована служба та сформовано дві психолого-психіатричні бригади для надання екстренної допомоги постраждалим.