Програма «Життя міста»

У розділі: 12987 відео | АрхівRSS
176 років від дня смерті видатного українського письменника Івана Котляревського
136

176 років від дня смерті видатного українського письменника Івана Котляревського

10 листопада 1838 року полтавці провели в останній путь видатного українського поета й письменника, основоположника нової української літературної мови, автора безсмертної - "Енеїди" - Івана Котляревського. Щороку цього дня в Свято-Успенському соборі здійснюється панихида з вшанування пам'яті славетного земляка.
Лариса Лубєнцева, науковий співробітник літературно-меморіального музею І.П.Котляревського
" Минуло вже 176 років, але твори Котляревського і зараз ставляться його п’єси в театрі, наше місто шанує пам’ять Котляревського: і вулиця носить його ім’я, і пам’ятник встановлений, і ліцей ім. Котляревського, і бібліотека, і парк Котляревського. "
Вклад автора "Енеїди" у розвиток української мови полтавці знають та цінують, проте поважають митця не тільки за літературну творчість.
Інна Болокан, полтавка
" Ще він був військовим, тобто він виконував обов’язок не тільки якийсь однобічний, а й служив на благо нашої держави. Для полтавців, я думаю, дуже приємно, що саме така постать народилася в нас тут і, можливо, духовна столиця Полтава відродилася ще й після того, як свій внесок зробив І.П.Котляревський. "
Єпископ Полтавський і Кременчуцький Федір відзначив, що Іван Котляревський зробив величезний внесок у плекання укаїнської культури і за це, шануючи і маючи в серці любов до нього, щороку здійснюється поминальна панихида.
Федір, єпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП
" Іван Петрович цією мовою народу написав свою безсмертну «Енеїду», а пізніше «Наталку Полтавку», «Москаль-чарівник» - прекрасні драматичні твори і тим самим зробив мову українського народу літературною ,мовою, яку вже ніколи не зможе ніхто викреслити чи сказати, що такої мови немає, як сьогодні намагаються сказати наші сусіди. "
Благодійне товариство, яке діє на базі Свято-Успенського собору- розповів Єпископ Полтавський і Кременчуцький Федір- рік тому почало відродження первісного вигляду могили письменника. Адже її сьогоденна подоба не є автентичною - вона була знищена свого часу більшовиками. Наразі роботи призупинені, у зв'язку з воєнними діями в Україні, але ,коли ситуація покращиться, реконструкцію планують продовжити.