Програма «Життя міста»

У розділі: 14373 відео | АрхівRSS
У ПОЛТАВІ ПЕРСОНАЛЬНУ ВИСТАВКУ ПРЕЗЕНТУВАВ ВІДОМИЙ МАЙСТЕР ГОБЕЛЕНІВ БОГДАН ГУБАЛЬ
155

У ПОЛТАВІ ПЕРСОНАЛЬНУ ВИСТАВКУ ПРЕЗЕНТУВАВ ВІДОМИЙ МАЙСТЕР ГОБЕЛЕНІВ БОГДАН ГУБАЛЬ

У Полтаві, вперше, свою персональну виставку презентував відомий майстер гобеленів з Івано- Франківщини - Богдан Губаль. До експозиції під назвою "Із Харкова до Полтави", бо відкрилася вона у Харківському інституті культури, звідки переїхала до нас, увійшли відносно нові роботи майстра на асоціативно-філософську тематику. Митець зазначає, - серед великої кількості різновидів мистецтва, саме гобелен допомагає йому втілити усі свої бажання і задуми на полотні, та додає, що серед величезної кількості намальованих ним ескізів, лише одиниці перетворюються на шедеври мистецтва.

Богдан Губаль , заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки художників України, майстер гобелену
" Можливості сучасного гобелену - його переплетення, його фактурні можливості, як цими складними засобами можна виконувати цікаві форми вирішеної теми. "
"я стараюся, щоб все таки говорила нитка, щоб відчувалася мова ткання. "

На відкриття виставки завітали не лише поціновувачі, а й майстри та експерти ужиткового мистецтва. Серед них і заслужений майстер народної творчості України, художник гобеленів та килимів - Євген Пілюгін. Він відзначив - захоплюється Богданом Губалем та його творчістю, перш за все тому, що майстер самотужки виконує всі свої роботи і саме через це яскраво відчувається чоловіча рука в кожному полотні.

Євген Пілюгін , заслужений майстер народної творчості України, художник гобеленів та килимів
"Те, що він використовує такі контрасти - чорний. Ми цього боїмося на Східній Україні. В нас пастельні тони, натуральні, він теж бере натуральні, але такі активні чорні й білі - це дуже цікаво для Карпат, для Зах. Укр. "
" в нього гамма обмежена, але вона дійсно дорогоцінна. Те, що робить цей чоловік, цей майстер. На Укр. таких мало. "
Про свою творчість гобеленіст - Богдан Губаль говорить - працює не для замовлень, а переважно для себе, тому купують його роботи зазвичай або з виставок, або з власної майстерні. Вартість одного полотна в середньому коштує від півтори до трьох тисяч доларів.