Програма «Життя міста»

У розділі: 14473 відео | АрхівRSS
ПРАВОЗАХИСНИК ВАСИЛЬ КОВАЛЬЧУК ПОДАВ ПОЗОВ ДО СУДУ НА МВС УКРАЇНИ
181

ПРАВОЗАХИСНИК ВАСИЛЬ КОВАЛЬЧУК ПОДАВ ПОЗОВ ДО СУДУ НА МВС УКРАЇНИ

Правозахисник проти міністерства внутрішніх справ. Василь Ковальчук подав позов до суду на МВС України щодо скасування наказу про присвоєння звання майора Іллі Киві - екс-очільнику батальйону «Полтавщина». За словами пана Ковальчука, минуле Іллі Киви повне криміналу - хабарі, рейдерство та навіть торгівля наркотиками. А ще він не може обіймати таку посаду через стан здоров’я, говорить позивач.

Василь Ковальчук, позивач
"Тут можна співчувати, але він хвора людина, у нього 2 група інвалідності, захворювання «епілепсія». В такому стані керувати підрозділом неможливо. "

Слухання по справі відбулося у Полтавському окріжному адміністративному суді. До зали наших кореспондентів пустили, однак знімати не дозволили. Тривало засідання лише близько півгодини. Суд вирішив надіслати Іллі Киві, який не з’явився на засідання, ще одну повістку. Розгляд справи продовжать 31 березня. Громада міста обурена. Люди вважають це затягуванням процесу. За словами Володимира Дащенка, голови народної ради м. Полтави ця людина носить офіцерські погони зовсім незаслужено.

Володимир Дащенко, голова народної ради м. Полтави
"Кива до цього часу не мав жодного звання. По Киві заведено кримінальні справи. "

Сам же Ілля Кива, який сьогодні обіймає посаду заступника начальника УМВС Донеччини, коментує позов Ковальчука наступним чином.

Ілля Кива, заступник начальника УМВС України в Донецькій обл.
" - это пособник террористов, который всеми своими действиями развивает конфликтные ситуации и вносит ескалацию в обществе. Дискредитация боевых офицеров, которые несут службу, защищая на рубежах родину. "

Щодо чуток про своє призначення на посаду очільника Полтавської обласної міліції, правоохоронець конкретних заяв не робить.

Ілля Кива, заступник начальника УМВС України в Донецькій обл.
"Я выполняю поставленные Министерством внутренних дел задачи. Какое решение в отношении меня…
…у моего руководства - не моего ума дело. "

Нагадаємо, минулого року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков призначив Іллю Киву командиром батальйону тероборони «Полтавщина». Це рішення викликало обурення як бійців, так і громадськості. Згодом пан Кива залишив посаду і переїхав на Донбас, де працює заступником начальника міліції Донецької області.