Програма «Життя міста»

У розділі: 13183 відео | АрхівRSS
ЗАБУДОВНИКИ ДІЛЯНКИ НА ЛЯХОВА,10 НАМАГАЛИСЯ ЗАХОПИТИ ЗЕМЛЮ ЗІ СПЕЦНАЗОМ
516

ЗАБУДОВНИКИ ДІЛЯНКИ НА ЛЯХОВА,10 НАМАГАЛИСЯ ЗАХОПИТИ ЗЕМЛЮ ЗІ СПЕЦНАЗОМ

Зранку 16 квітня на мешканців будинку, що на Ляхова, 12-а, чекав сюрприз. Вхід до їхнього подвір’я щільно заблокували загони спецназу. Силовики, екіпіровані не гірше за бійців на східних рубежах, пояснювати свою присутність не стали. Мешканці приголомшені.

Маргарита Співак, мешканка будинку за адресою вул. Ляхова, 12-а
"Они защищают нас, жильцов дома, чтобы мы не могли зайти на свою территорию! Люди эти - непонятно кто! Я стала выяснять, но нас просто не пускают."

Знаходимо начальника силовиків. Той говорить: приїхали за викликом , аби охороняти громадський порядок.

Володимир Козленко, нач. управління громадської безпеки УМВС України в Полтавській обл.
"Людей багато, щоб ніхто не постраждав."

Однак мешканці іншої думки. Кажуть: це захоплення подвір’я забудовником. Неподалік будинку вже вирито котлован, ведеться підготовка до зведення багатоповерхівки. Жителі категорично проти. Тож будівельники вирішили спростити собі завдання і підключили правоохоронців, переконані в місцевому ОСББ.

Геннадій Бурлака, голова ОСББ (Ляхова, 12-а)
"Без решения суда, без ничего забор ОСББ снесли. Ни одного жителя не пускают, захватывают территорию!"

Пристрасті набирають обертів. Починаються сутички між людьми та будівельниками.

"Их вызвали сутички разнимать, а они позволяют делать все, что хотят!"

Мешканці відчайдушно захищають територію.

Робітники намагаються встановити бетонний паркан, але й тут зустрічають опір.

Протестувальників намагаються заспокоїти представники підрядної фірми. Вони кажуть: експертизи всі пройшли, всі норми будівництва будуть дотримані.

Анна Фоміна, директор ген. підрядної організації ТОВ «Новос Девелопмент»
"У нас прошло киевскую экспертизу затвердження проектной документации. Все согласно нормам, нарушений мы не делаем."

Підрядники говорять: на цьому місці має з’явитися багатоповерховий житловий будинок на три під’їзди з адресою Ляхова, 10. Він передбачений другою чергою генерального плану міста. Сторони судяться з приводу забудови вже не перший рік. Підрядники наголошують: представники Феміди не задовольнили жодного позову обурених мешканців.

Аліна Кадук, юрист, представник генпідрядника будівництва
"Це були колегії суддів, які винесли рішення на користь забудовника. На даний час є всі рішення, які підтверджують, що забудовник правомірно використовує земельну ділянку."

Натомість жителі Ляхова, 12-а запевняють: ані громадських слухань, ані навіть натяків на компроміс з боку забудовників не було. Люди не збираються полишати боротьбу за територію, яка, переконані вони, належить їм за законом. Рішуче налаштований і лідер громадського об’єднання «Останній бастіон» Геннадій Сікалов, який теж живе у сусідньому з місцем запланованого будівництва будинку. Дії силовиків він вважає свавіллям. Пан Сікалов підкреслює: земля, яку готують під багатоповерхівку, належить Міністерству оборони України, і розпоряджатися нею мають право лише вони.

Геннадій Сікалов, лідер громадського об’єднання «Останній бастіон»
"Як розпорядився Мамай землею - це беззаконня. Відносно посадових осіб міськвиконкому прокуратурою порушено кримінальні справи."

За словами пана Сікалова, в «Останнього бастіону» є більш слушні плани щодо того, як використати цю площу.

Геннадій Сікалов, лідер громадського об’єднання «Останній бастіон»
"Громадське об’єднання «Останній бастіон» подало заяву на цю ділянку для будівництва дитячо-юнацької школи олімпійського резерву, в тому числі для дітей з вадами розвитку. "

Геннадій Сікалов сподівається: конфлікт вдасться розв’язати на нараді за участі мешканців Ляхова, 12-а, забудовника, УМВС та прокуратури. Запланована зустріч на 21 квітня.