Програма «Життя міста»

У розділі: 12060 відео | АрхівRSS
Київський районний суд м.Полтави провів підготовче судове слухання по справі  Геннадія Кернеса.
426

Київський районний суд м.Полтави провів підготовче судове слухання по справі Геннадія Кернеса.

На підготовче засідання до Київського районного суду міста Полтави Геннадія Кернеса знову привозять у броньованій автівці. Навколо - щільні кордони силовиків. Вхід до суду з обох сторін блокують буси. Мера Харкова на інвалідному візку під прикриттям чорних парасольок завозять у приміщення. В залі обвинувачуваний у компанії Михайла Добкіна веде себе спокійно. Міський голова Харкова, якого звинувачують у викраденні майданівських активістів у лютому минулого року, сподівається на справедливе судочинство. І додає: постійні поїздки до Полтави заважають йому виконувати обов"язки мера першої столиці України.

Геннадій Кернес, міський голова Харкова
"Я должен приехать в Полтаву, заранее выехать, выслушать мнение активистов, политических партий, а потом еще на суде слушать. "

Чи не єдине приємне для пана Кернеса в цьому процесі - це дорога до духовної столиці.

Геннадій Кернес, міський голова Харкова
"Сижу на переднем сиденье, смотрю на природу."

Засідання стартує. Захист Геннадія Кернеса починає подавати одне за одним клопотання. Адвокати наголошують: судова зала надто мала, вікна зачинені з міркувань безпеки, тож спека просто неймовірна. Треба перенести слухання в більш простору залу, наприклад, одного з судів Харкова. Окрім цього, захисники нарікають на те, що матеріали справи сфальсифіковано, а обвинувальний акт укладено з помилками. Та ще й прокурора Ганілова, який вів процес із самого початку, немає. Прокурори говорять: відсутність пана Ганілова ніяк не може завадити розгляду справи.

Ігор Ємець, прокурор відділу Генеральної прокуратури
"Прокурор Ганілов, зайнятий в іншому кримінальному провадженні. Чисто технічна його відсутність, на наступному засіданні він буде."

Загалом представники Геннадія Кернеса подали до десятка клопотань.

Олександр Гунченко, захисник Геннадій Кернеса
"Будут однозначно еще жалобы и ходатайства. Причина - прокуратура, простите, некачественно сработала в расследовании данного уголовного производства. "

Більше ніж за три години з початку підготовчого слухання суддя приймає рішення зробити перерву. Щоправда, не на кілька годин, а на місяць. Продовжити мають 26 серпня. Це обурює активістів, які під час засідання мітингували під стінами суду. Про причину такої тривалої затримки вони вирішують запитати особисто у судді.

Виявляється, що головуючий процесу вже пішов. Мітингувальники йдуть до голови районного суду. Там їм пояснюють: головуючий бере тритижневу відпустку, тому і відклав розгляд аж на кінець літа.

Олексій Гриценко, активіст київського «Автомайдана»
"Коли йде така резонансна справа, коли люди готові штурмувати суд, суддя дозволяє собі відпочивати? Спокійно іде у відпустку? "

Один з позивачів - майданівець Олександр Кутянін - переконаний: і численні клопотання, і місячні перерви у засіданнях потрібні, аби затягнути розгляд справи.

Олександр Кутянін, постраждалий
"Судья принял решение, в котором заинтересован. Он заинтересован, чтобы дело тянулось. Если его точка зрения и точка зрения обвиняемого сходятся, это наводит на определенные мысли. "

Харківські активісти, які їздять за своїм мером з початку процесу, налаштовані боротися до кінця. Вони підкреслюють: не заспокояться, доки пана Кернеса не визнають винним.

Тетяна Пасинок, активіст «Громадської варти Харків»
"Як можна втомитися, свята справа - посадити мера і врятувати країну. Будемо їздити доти, доки його не посадять."

Нагадаємо, міського голову Харкова Геннадія Кернеса та його охоронців звинувачують у викраденні та погрозах вбивством активістам Євромайдану Сергію Ряполову та Олександру Кутяніну у лютому 2014 року.