Програма «Життя міста»

У розділі: 13892 відео | АрхівRSS
Проект «Батьки і діти. Взаємна підтримка та обмін досвідом»
169

Проект «Батьки і діти. Взаємна підтримка та обмін досвідом»

Полтавця Сергія Рибалку відправили у німецький концтабір Флоссенбюрг 1942 року. Йому тоді лише виповнилося 16. Чоловік пригадує: пробув у цьому пеклі 3 роки. Говорить: як жертва нацистських репресій, він заслуговує на пільги та соціальну підтримку. Але поки що соціальний проект під назвою «Батьки і діти» - єдине джерело допомоги для нього.

Сергій Рибалка
колишній в’язень концтабору Флоссенбюрг
«Це поки що єдина допомога, яку ми отримуємо. Окрім цієї організації нам ніхто не допомагає.»

Сергій Іларіонович задоволений тим, як працювали під час реалізації проекту соціальні працівники та волонтери.

Сергій Рибалка
колишній в’язень концтабору Флоссенбюрг
«Вони навістили усіх в’язнів, надали суттєву допомогу, у тому числі матеріальну. Ми проходили медобстеження, нас забезпечили ліками.»

Проект «Батьки та діти. Взаємна підтримка та обмін досвідом» втілювала у життя філія Суспільної Служби України. Фінансову підтримку забезпечила Міжнародна громадська організація «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність»». На підсумковій конференції організатори зазначили: загалом задоволені тим, як пройшов проект. Щоправда, не обійшлося і без складнощів: важко було запевнити громадян, що це не обман.

Ганна Киященко
голова Полтавської філії Суспільної служби України
«Цих людей під виглядом соціальної допомоги змушують міняти або здавати гроші. Нерідко їх навіть обкрадали. Вони вже зневірилися, тож їх нелегко було переконати, що ми не шахраї, і це не чергова кампанія, під час яких людям роздають продуктові набори, а потім забувають про них.»

Під час проекту благодійники не обмежилися лише матеріальною допомогою. Колишніх в’язнів та остарбайтерів запрошували на комп’ютерні курси, а також зустрічі та круглі столи, присвячені подіям Другої світової війни.

Надія
волонтер
«Спілкування з молоддю їм дуже потрібне. Вони прожили нелегке життя і достойні поваги, достойні того, щоб їх слухали і про них знали.»)
У реалізації програми суспільній службі та фонду допомагали міські територіальні центри.

Галина Граб
заступник директора територіального центру Октябрського району
«Ми проводили круглий стіл разом із «Міжнародним фондом «Взаєморозуміння і толерантність»», запрошували на нього і на інші заходи жертв нацистських переслідувань та в’язнів концтаборів. У нас в Октябрському районі мешкає 23 людини, яких переслідували нацисти, ми забезпечували їх продуктовими наборами.»

У планах суспільної служби провести таку акції знову влітку за умов підтримки «Міжнародного фонду «Взаєморозуміння і толерантність»».