Програма «Життя міста»

У розділі: 14437 відео | АрхівRSS
Міжнародна наукова конференція «Вчення Володимира Вернадського і сучасність»
136

Міжнародна наукова конференція «Вчення Володимира Вернадського і сучасність»

Полтавський національний технічний університет - один з десяти українських вишів, який підписав угоду про співробітництво з Національною академією наук України. Завдяки цій співпраці полтавський навчальний заклад обрали для участі у відзначенні 150-річного ювілею з дня народження видатного академіка Володимира Вернадського. Із 27 по 29 травня в університеті прийшла міжнародна наукова конференція, присвячена цій події. У її рамках навчальний заклад відкрив виставкову залу наукових досліджень. У ній представлені передові розробки кращих науковців полтавського вишу.

Володимир Онищенко
ректор ПолтНТУ ім. Ю. Кондратюка
«Співпраця з НАН України мотивує вчених університету до активізації наукової діяльності. Сьогодні на 41 кафедрі вишу ведеться активна наукова діяльність.»

Після цього учасники урочисто розпочали конференцію у залі засідань вченої ради. Виш приймав чимало почесних українських і закордонних гостей, серед яких були віце-президенти Національної академії наук України Анатолій Загородній та Антон Наумовець. Останній зазначив: пишається тим, що має відношення до установи, яку започаткував сам Вернадський.

Антон Наумовець
віце-президент НАН України, голова наглядової ради ПолтНТУ
«Приємно, що доля цієї людини пов’язана із НАН України. Загалом академія зобов’язана йому своїм існуванням, адже він був головним її засновником у 1918 році.»

Віце-президент НАН Анатолій Загородний ставить Вернадського у один ряд із Аристотелем, Галілеєм та Дарвіном.

Анатолій Загородній
віце-президент НАН України, голова комісії НАН України з розробки наукової спадщини академіка В. І. Вернадського
«Це ті люди, які висунули ідеї, що дозволяють науці рухатися вперед. Вчення Володимира Вернадського відкрите для подальшого осмислення.»

Представники обласної влади запевнили: конференція не стане останнім заходом на честь ювілею видатного академіка у 2013 році.

Іван Момот
голова Полтавської обласної ради
«Протягом року пройдуть культурно-мистецькі заходи, науково-практичні конференції й інші заходи, присвячені цій визначній даті. Це лише початок.»

Продовжило наукову конференцію відкриття погруддя Володимира Вернадського на території ПолтНТУ. Перші особи вшанували академіка покладанням квітів.